Facundo Arana – Dedykuję wszystkie piosenki mojej żonie

Przy okazji występów w Mendozie Facundo udzielił kilku wywiadów. Poniżej streszczenie jednego z nich – bardzo ciekawego. Rozmowa ukazała się 20 lipca 2015 na stronie Primera Fila i została opatrzona kilkoma fajnymi zdjęciami.

Muzyk, aktor, ojciec i zakochany mężczyzna. W tym wywiadzie odkrywa swoje nieznane oblicze… 

Facundo mówi o tym, że zawsze pragnął realizować się także jako muzyk. To co robi w dziedzinie muzyki, wychodzi z jego wnętrza i jest jak spełnienia marzenia.

Dziennikarz przypomina, o początkach kariery Facundo, kiedy aktor grał na saksofonie w metrze i zauważa, że wszystko zaczęło się od muzyki. Facundo potwierdza i dodaje, że jego życie potoczyło się w zadziwiający sposób. Dziś, patrząc z perspektywy lat, może stwierdzić, że chociaż niczego nie planował, to spełniło mu się wszystko o czym marzył.

Kolejne pytanie dotyczy ochrypłego głosu Facundo. Facu reaguje śmiechem. Odpowiada, że śpiewa od zawsze, a teraz szuka swojej tożsamości, jako wokalista. A co do głosu – to zdarzyło się, że jako aktor grał na przykład kulawego, czy pijanego – tak samo jest z głosem – można śpiewać czysto albo ochryple, to kwestia wyćwiczenia – głos jest jak instrument, na przykład jak  saksofon, też można z niego wydobywać czyste dźwięki, albo obdarte, ochrypłe – jakby to były ostatnie nuty saksofonisty.

Dziennikarz pyta Aranę, co czuje, kiedy jest na scenie. W odpowiedzi Facundo mówi, że na scenie używa trzech saksofonów. Jeden z nich, to ten sam, na którym wiele lat temu grał w metrze. Aktor mówi, że kiedy na nim gra, przenosi się w przeszłość i wspomina, jak w wieku dwudziestu lat marzył, żeby kiedyś grać na scenie, na żywo. 

Następnie rozmowa schodzi na temat płyty – Salir A Tocar. Aktor po raz kolejny wyjaśnia, że ten tytuł mówi wszystko o celu, jaki przyświeca mu w tym projekcie – wyjść i grać. Raz jest to występ dla ośmiotysięcznej widowni w Luna Parku, raz dla pełnej sali w La Trastienda, innym razem dla sześciu fanek z Rosji, a jeszcze innym razem dla dwudziestu osób w jakimś barze. Najważniejsze jest, żeby wyjść i grać.

A które piosenki ze swojej płyty zadedykowałbyś swojej żonie – Marii Susini – pyta dziennikarz? Wszystkie – pada odpowiedź. To ona miała największy udział w tym, że Salir A Tocar powstało. Pod koniec lat dziewięćdziesiątych Facundo miał zespół, z którym występował do 2001 roku. Od tego czasu zawsze chciał wrócić do muzyki, ale nigdy nie miał na to dość czasu. Aktor opowiada, że swój czas dzielił między telewizję i teatr. Ponadto stworzenie zespołu wcale nie jest łatwe. Trzeba znaleźć muzyków, którzy będą mogli poświęcić swój czas, na realizację danego projektu. Dalej Facundo opowiada jak Maria zachęcała go, żeby na poważnie zajął się muzyką. On jednak sądził, że to niemożliwe – chciał poprzestać na okazjonalnym graniu na saksofonie i śpiewaniu pod prysznicem, ale jego żona nalegała. A że Maria ma różne kontakty i znajomości w kręgach muzycznych, poznała go z odpowiednimi ludźmi i tak się zaczęło. Kierownictwo muzyczne na projektem objął genialny muzyk – wirtuoz gitary – Dizzy Espeche. Facundo i jego zespół zaczęli przygotowywać utwory, który towarzyszyły im całe życie: np. Lennona czy Tracy Champana i inne klasyki. Wszysto brzmiało na tyle dobrze, że ich manager/producent (?) postanowił, że już czas na zaprezentowanie się publicznie. Tak doszło di pierwszego występu w La Trastienda.

Na koniec prowadzący wywiad zapytał jeszcze o występ w Luna Parku. Facundo wspomina jak do tego doszło. Otóż ktoś z Sony zaproponował, żeby Facu i TBLO wystąpili jako support przed Enrique Iglesiasem. Wystąpić przed publicznością takiej gwiazdy, która przyszła specjalnie, żeby zobaczyć i usłyszeć swojego idola, to trudne wyzwanie, jednak Facundo i jego zespół postanowili się go podjąć. Wystąpili i na koniec zostali nagrodzeni piękną owacją ośmiotysięcznej widowni.

Źródło: http://www.primerafila.com.ar/personajes/Facundo-Arana/

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.