Facundo Arana: Aconcagua dała nam swój szczyt (Diario Uno)

Aktor zdobył szczyt po raz trzeci, po udanej wyprawie, która trwała tydzień. Jej celem było przygotowanie się do nowej próby dotarcia na szczyt Everestu, najwyższej góry na świecie. 

Góra Aconcagua dała nam swój szczyt, napisał Facundo Arana pod jednym ze zdjęć na Instagramie, w kilka godzin po zejściu z Kolosa Ameryki (6.962 m). W czwartek (10/03/2016) około godziny 16:00 słynny aktor osiągnął szczyt po raz trzeci. W piątek (11/03/2016) około 19:00 dotarł do bazy Plaza de Mulas (4200 m), po tygodniowej wyprawie. Stamtąd helikopterem przeniósł się do miasta, gdzie przy grilu świętował z przyjaciółmi sukces wyprawy – jednej z ostatnich w tym sezonie (oficjalnie sezon kończył się 28 lutego). Dziś (w sobotę 12/03/2016) nadal jest w Mendozie, ale za kilka godzin powróci do swojego domu w El Tigre (Buenos Aires), żeby dołączyć do jego żony i dzieci.

Arana przybył do prowincji Mendoza, w celu kontynuowania intensywnego treningu sprawnościowego, który prowadzi już od wielu miesięcy. Zamierza po raz drugi spróbować wspiąć się na Everest (8,848 m), najwyższą górę świata, która znajduje się w Azji.

Fernando Grajales, właściciel firmy, która zapewniła Facundo Arana wsparcia logistyczne i przewodników, którzy towarzyszyli mu Aconcagua, powiedział że Facu bez trudu pokonał wymagania góry, i że pogoda była bardzo korzystna. Tym samym aklimatyzacja przebiegła zgodnie z planem i aktor wkrótce będzie gotowy do wspinania się na Everest. Jego trening rozpoczął się jeszcze w Buenos Aires i prowadzony był przy wsparciu specjalisty od  kinezjologii. W celu poprawienia wydolności fizycznej, do treningu używa się specjalnej maski, zmniejszającej ilość dostępnego tlenu. Aktor ma zamiar wspinać się na szczyt znajdujący się w Himalajach z Tendy Sherpa, nepalskim przewodnikiem, którego spotkał podczas swojej pierwszej wyprawy na Everest.

Dalsza część tekstu to informacje o poprzedniej wyprawie Facundo na Aconcaguę – z 2010 roku.

Źródło: http://www.diariouno.com.ar/mendoza/facundo-arana-el-cerro-aconcagua-nos-regalo-su-cima-20160312-n235248

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.