Filmy – Adios, Querido Pep

Pod koniec 2015 roku Facundo Arana zagrał drugoplanową rolę w filmie „Adios Querido Pep” według scenariusza i w reżyserii Kariny Zarfino. Właśnie ruszyła promocja filmu, który niebawem trafi do kin. Premiera wcześniej była zapowiadana na 03/08/2017, obecnie podawana jest data 10/08/2017 (godz. 20:00, Cine Gaumont, Buenos Aires).

Twórcy filmu:

  • Scenariusz i reżyseria: Karina Zarfino
  • Produkcja: Machaco Films
  • Obsada: Florencia Raggi (Isabel), Claudia Cantero (Marla), Marian Bermejo (Pilar), Juan Palomino, Facundo Arana (Mauro mąż Isabel), Mirela Payret, Amancay Espíndola, Pochi Ducasse, Mauricio Diaz, Carlos Libedinsky, Diego Wainstein, Yoska Lázaro, Alejandra Ramos.

Fabuła:

Film „Adios, Querido Pep” opowiada historię trzech kobiet: Isabel (Florencia Raggi), Pilar (Marian Bermejo) i Marli (Claudia Cantero). Kobiety mieszkały w młodości w Barcelonie i to tam się zaprzyjaźniły, ale okoliczności życiowe sprawiły, że ich drogi się rozeszły. Śmierć męża Marli ponownie je ze sobą zetknęła.

Film opowiada o wstydliwych historiach, niepowodzeniach życiowych, chorobach, nałogach i nadchodzących zmianach. Mogłoby się wydawać, że głównych bohaterem jest tytułowy Pep, okazuje się jednak, że najważniejsze postaci filmu to Pilar i Isabel. Choć przybyły, żeby pocieszyć Marlę, która właśnie straciła męża, to nie potrafią ukryć wzajemnych animozji. Przyczyną wrogości między przyjaciółkami jest zdrada, do której doszło w przeszłości. To w jej konsekwencji kobiety przez lata tkwiły we wzajemnej niechęci wobec siebie, a ich serca były pełne goryczy i bólu.

Pilar nadal mieszka w Barcelonie i pracuje w branży filmowej, a do Argentyny przybyła, żeby wziąć udział w festiwalu filmowym w Mal del Plata, ale śmierć męża przyjaciółki zmieniła jej plany. Isabel idąc za głosem serca przed laty wyjechała z Hiszpanii i osiedliła się na stałe w Argentynie. Ona też pracowała w filmie, ale porzuciła karierę, żeby założyć rodzinę, jednak wyraźnie widać, że jest nieszczęśliwa i niezadowolona z dokonanego wyboru. Uczucia w jej małżeństwie się wypaliły i kobieta nie widzi już sensu w dalszym trwaniu w tym związku. Marla podobnie jak Isabel wyjechała z Hiszpanii, żeby wraz z mężem w Argentynie ułożyć sobie życie. Po śmierci męża została sama w obcym kraju, który teraz zamierza opuścić i gdzie indziej kontynuować swoje życie.

Na początku filmu jest mało dialogów i trzeba czekać do punktu kulminacyjnego, żeby zrozumieć toczące się rytuały, rozbrzmiewającą muzykę i pojawiające się znaki, bardzo istotne dla rozwikłania tajemnic, starannie ukrywanych przez bohaterów filmu. 

Trzy przyjaciółki i trzy różne historie. Jedna z nich jest poważnie chora, druga straciła męża, a trzecia jest zagubiona i szuka odpowiedzi, jak ma dalej żyć. Barcelona, w której były kiedyś tak szczęśliwe, kusi je drugą szansą.

„Adios, Querido Pep” to film o tym, że nigdy nie jest za późno, żeby zacząć od nowa, że życie to teraźniejszość, że z pewnych spraw, uczuć, więzów trzeba samemu się wyswobodzić, żeby znów zacząć żyć.

Powyższe streszczenie fabuły przygotowano na podstawie hiszpańskiego tekstu: „Adios Querido Pep z Facundo Arana i Florencia Raggi”. 

Źródło: https://infodelespectaculo.com/adios-querido-pep/

Facundo w filmie wciela się w postać Mauro. Jest odnoszącym sukcesy argentyńskim przedsiębiorcą. W młodości, podczas studiów magisterskich w Barcelonie spotkał Isabel. Po kilku miesiącach związku Isabel zaszła w ciążę. Mauro zaproponował jej ślub i powrót do Buenos Aires.

Źródło: https://www.facebook.com/adiosqueridopep/

Na koniec kilka znanych już kadrów z filmu:

Sądząc po tym co do tej pory zobaczyłam i przeczytałam, to wydaje mi się, że to będzie raczej taki klimatyczny, intymny film o uczuciach i emocjach. Może okazać się ciekawy i piękny, ale czy dla szerokiej publiczności? Zobaczymy…  

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.