Wywiad z Facundo i Soledad dla Avanza el Verano (08/01/2019)

Źródło: https://www.facebook.com/majo.garufi/videos/10217915344496340/

Premiera sztuki Cartas de Amor była dla mediów okazją do porozmawiania z grającymi w niej aktorami. Pojawiło się kilka wywiadów, z których wybrałam jeden, bo jest w nim mowa o spektaklu, a nie o skandalach i kontrowersjach.

Streszczenie:

Na początku rozmowy dziennikarka zauważyła, że w sztuce Cartas de Amor jest bardzo dużo tekstu. Aktorzy się z nią zgodzili, ale stwierdzili, że jest to świetny tekst – chwilami zabawny, a chwilami wzruszający. W trakcie przedstawienia widzowie mają okazję i do dobrej zabawy i do wzruszeń.

Z dalszej części rozmowy dowiadujemy się, że przygotowania do sztuki przebiegły bardzo szybko – odbyły się tylko cztery próby. Mimo, że jest już po premierze, to niektóre kwestie będą nadal korygowane – na bieżąco, bo nie wszystko da się przewidzieć wcześniej. Okazało się na przykład, że przedstawienie trwa nieco za długo, bo w trakcie przygotowań nie uwzględniono reakcji publiczności, a widzowie podczas spektaklu się śmieją, biją brawo i trzeba im na to pozwolić, więc konieczne będzie zmodyfikowanie tekstu. Tu należy wyjaśnić, że jest to adaptacja, wiec tekst nie jest identyczny jak w oryginale.

Ujawniono też, że po zakończeniu sezonu w Mar del Plata i na wybrzeżu aktorzy najprawdopodobniej wyruszą z tą sztuką w krótkie tournee po innych teatrach. Scenografia jest bardzo skromna, obsada liczy tylko dwie osoby, więc jak najbardziej będzie to możliwe.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.