Wywiad z Facundo Arana i Soledad Silveyra dla La Nacion (01/2019)

La Nacion, Artykuł: Leni González, Zdjęcia Mauro V. Rizzi

Na stronie La Nacion ukazał się artykuł poświęcony sztuce Cartas de Amor i grającym w nim aktorom: Soledad Silveyra i Facundo Arana. Sporą część tego materiału stanowi wywiad z aktorami, ale większość wypowiedzi pochodzi od Soledad, Facuno wypowiadał się raczej oszczędnie i jakby tylko w uzupełnieniu słów Soledad.

Z tego wywiadu zacytuję tylko jedną wypowiedź Facundo, dotyczącą toczącej się obecnie w Argentynie ogólnospołecznej dyskusji na temat sytuacji kobiet, przemocy seksualnej i dyskryminacji ze względu na płeć:

Facundo: Zgadzam się z tym, co powiedziała Solita. Od siebie dodam tylko, że przemoc nie ma płci. Jestem przeciwny jakiejkolwiek przemocy. Rozumiem ten problem i wiem, że trzeba o nim rozmawiać. Ale wolę milczeć, bo w zeszłym roku wziąłem udział w dyskusji, opublikowałem wpis na Twitterze, po którym zostałem dosłownie zniszczony. Każdy, kto mnie zna, wie, że jestem dobrym człowiekiem i wypowiedziałem się z najlepszymi intencjami. Jestem przeciwny wszelkiej agresji i przemocy. Oczywiście, chcę, aby wszystko zostało wyjaśnione, żeby sprawiedliwości stało się zadość. Ale nie chcę zbyt wiele mówić… To jest czas kobiet, niech one mówią. Ja słucham i chcę się uczyć. Mam córkę, która wkrótce zacznie zadawać pytania.

Artykuł został opatrzony kilkoma bardzo sympatycznymi zdjęciami:

Źródło: https://www.lanacion.com.ar/2213914-soledad-silveyra

Mimo, że ten wywiad jest bardziej z Soledad niż z Facundo, to uważam że warto go przeczytać, bo jest ciekawy i wartościowy. Solita opowiada w nim o tym, jak czuła się w jury bardzo popularnego programu tanecznego (odpowiednik Tańca z Gwiazdami), o tym jak została zachwiana jej wiara w siebie i o tym, że musiała się wtedy zatrzymać, żeby znów odnaleźć w sobie aktorkę i odbudować poczucie własnej wartości. A Facundo, mimo że tym razem to nie on był w centrum uwagi, to fajnie się odnalazł w tej sytuacji, był taki taktowny i wspierający…

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.