Serial Pequeña Victoria – Wprowadzenie

Serial Pequeña Victoria opowiada o losach czterech bardzo różnych, obcych sobie kobiet, których ścieżki krzyżują się za sprawą narodzin dziecka o imieniu Victoria. Kobiety mimo że z pozoru nie mają ze sobą nic wspólnego jednoczą siły wokół nowo narodzonej dziewczynki, żeby zapewnić jej maksimum miłości. Każda z kobiet ma swoją własną historię i na swój sposób próbuje układać sobie życie. Główne bohaterki to: Jazmin (biologiczna i formalna mama Victorii), Barbara (matka zastępcza), Emma (biologiczny ojciec Vivtorii) i Selva (mama przyszywana). Wokół nich jest wielu mężczyzn, na przykład Manuel, Ernesto, Antonio, Ariel, Mario, Juan Pablo i kilku innych. Przyjrzyjmy się bliżej niektórym z tych postaci:

Jazmin Jorgensen jest dobrze sytuowaną kobietą sukcesu. Chce mieć w życiu wszystko i ciężko na to pracuje. Jest zadbana, energiczna, dobrze zarabia, wie czego chce i umie to osiągnąć. W pracy ze względu na ciągle obecną dyskryminację ze na tle płci na swoją pozycję zawodową musi pracować znacznie ciężej niż mężczyźni, ale mimo to robi karierę w korporacji. W pewnym momencie kobieta uświadamia sobie, że chce od życia więcej i decyduje się na macierzyństwo nie rezygnując przy tym z kariery zawodowej. Aby to pogodzić decyduje się na wynajęcie matki zastępczej. Jeśli chodzi o związki, to kiedyś była w bliskich relacjach z Manuelem, później okazjonalnie spotykała się z Ernesto, ale był to bardzie niezobowiązujący romans niż poważny związek.

Manuel Apesteguía jest dyrektorem regionalnym na Europę w międzynarodowym przedsiębiorstwie w którym pracuje też Jazmin, ale ze względu na ważną fuzję zostaje czasowo oddelegowany do Argentyny. Spektakularną karierę korporacyjną zawdzięcza wyłącznie sobie. Jego i Jazmin łączy wspólna przeszłość zawodowa i osobista, ale zawsze coś stawało im na przeszkodzie w byciu razem – tak jakby z góry byli skazani na rozstanie.  

Ernesto Salinas jest artystą rzeźbiarzem. Żyje w wolnym związku, a raczej w otwartym małżeństwie z właścicielką galerii Amparo Rey, ale spotyka się też bez zobowiązań z Jazmin. On i jego żona od zawsze lubili seks, podróże i brak rutyny, ale z czasem Ernesto zaczął tęsknić za stabilizacją i normalną rodziną – zdał sobie z tego sprawę po narodzinach Victorii. 

Barbara Salvatierra pochodzi z Rio Turbio, gdzie uważana była za piękność, odnosiła sukcesy na lokalnych wyborach miss i od zawsze marzyła o karierze modelki. W wieku 24 lat spadł na  nią obowiązek utrzymywania rodziny. Chcąc zarobić jakieś dobre pieniądze dziewczyna dała się skusić fałszywej ofercie pracy i wyjechała do Buenos Aires. Tam uwikłała się w chory związek z José, który zmuszał ją do prostytucji. Chcąc wyrwać się z tej toksycznej relacji Barbara decyduje się za pieniądze zostać zastępczą matką. Po urodzeniu dziecka Barbi spotyka na swojej drodze czułego i wrażliwego mężczyznę – Ariela Botti, ale jej koszmar z przeszłości – José ciągle ją prześladuje.

Ariel Botti jest bardzo miłym i przyjaznym człowiekiem. Samotnie wychowuje synka, którego mama mieszka i pracuje w Hiszpanii. W przyszłości okaże się wielkim wsparciem i oddanym przyjacielem dla Barbary.

Selva Antúnez jest stateczną kobietą w średnim wieku, o bardzo tradycyjnych poglądach i niezachwianej wierze w przeznaczenie. Jest w długoletnim związku z Mario, który dotąd był jedynym mężczyzną w jej życiu. Małżonkowie wspólnie prowadzą małą wytwórnię figurek religijnych. W pewnym momencie życia Selva w tajemnicy przed mężem podejmuje pracę jako kierowca Ubera. To sprawia, że doświadcza wielu nowych rzeczy, ale przede wszystkim poznaje małą Barbarę i pozostałe Victorii. Pewnego dnia spotyka też na swej drodze młodego chłopaka o imieniu Juan Pablo, który odmienia jej życie.

Emma Uriburu jest transseksualistką. Urodziła się jako chłopiec, ale nigdy nie identyfikowała się ze swoją płcią biologiczną. Bardzo wcześnie straciła mamę, a ojciec nigdy nie zaakceptował jej tożsamości płciowej. Jest osobą inteligentną i wykształconą. Mimo sprzeciwu ojca postanowiła żyć na własny sposób, zgodny z jej odczuciami. Odeszła z domu i rozpoczęła życie na własny rachunek. Bardzo pomogła jej w tym Marlene Solis – jej przybrana trans-mama, która dała jej schronienie i ustrzegła przed prostytucją. Emma w domu wynajętym domu, jtóry nazwała Casa Diana stworzyła coś w rodzaju ośrodka pomocy dla transseksualnych kobie. Kiedy Marlene ciężko zachorowała Emma sprzedała nasienie, żeby zdobyć pieniądze na jej leczenie. Miała być anonimowym dawcą, ale okoliczności sprawiły, że poznała swoje dziecko – Victorię. Dzięki narodzinom Victorii Emma poznała doktora Antonio Tiscornię, z którym połączyła ją relacja uczuciowa.

Marlene Solis jest przybraną mamą Emmy i wielu innych dziewczyn z Casa Diana. Zaopiekowała się Emmą wtedy kiedy dziewczyna najbardziej tego potrzebowała i zawsze była dla niej wsparciem i inspiracją. Marlene wiele w życiu przeszła i zawsze umiała jakoś sobie radzić z przeciwnościami losu, niestety pokonała ją ciężka i nieuleczalna choroba.

Antonio Tiscornia jest mężczyzną po czterdziestce. Z zawodu jest pediatrą neonatologiem pracującym w szpitalu i w prywatnym gabinecie. Jest żonaty z Lucią, ale ich małżeństwo po długotrwałym kryzysie się rozpadło – para zdecydowała się na separację. Antonio i Lucia są rodzicami dwójki nastoletnich dzieci – bliźniąt Faustyny i Dantego. Po rozstaniu z żoną Antonio nie związał się z żadną inną kobietą, aż do czasu spotkania Emmy – transseksualnej matki jego pacjentki Victorii. Mężczyzna od początku czuł sympatię do Emmy, a z czasem to uczucie przerodziło się w miłość, ale obawia nieznanego i boi się zaangażować w ten związek

Lucia Tiscornia jest żoną Antonio i matką Faustiny i Dantego. Z pozoru wydaje się być surowa i obsesyjna, ale dla swoich pacjentów jest cudowna. Kobieta praktycznie nie ma swojego życia – poza rodziną nie ma żadnych zainteresowań ani pasji. Mimo rozstania liczy, że Antonio do niej wróci.

Dante Tiscornia ma 14 lat i jest bratem bliźniakiem Faustiny. Jest synem Antonio i Lucii. Jest wrażliwy i ciekawy świata, ma talent muzyczny i zamiłowanie do literatury.

Faustina Tiscornia jest córką Antonio i Lucii, bliźniaczką Dantego, z którym ma świetne relacje. Jest wrażliwą, utalentowaną artystycznie czternastolatką i wielką fanką sztuk audiowizualnych, w których upatruje swoją przyszłość.

Przedstawiłam tu tylko kilka najważniejszych postaci, ale jeśli macie ochotę poznać więcej bohaterów serialu Pequeña Victoria, to zapraszam pod link podany w źródle – jest tam opisanych ponad dwadzieścia osób. Kolejność w jakiej zaprezentowałam postaci nie zależy od ważności, czy wielkości ich roli, ale od powiązań jakie są między nimi.

Źródło: https://telefe.com/pequena-victoria/personajes/

Casa Diana to rodzaj schroniska dla kobiet transseksualnych i centrum kultury. Założycielką tego miejsca jest Emma, która zorganizowała je przy wsparciu Marlene. W tym miejscu kobiety trans dostają szansę na normalne życie z dala od prostytucji i przestępczego półświatka. Mieszkanki Casa Diana prowadzą różne drobne interesy typu domowe wypieki, szycie, handel odzieżą i w ten sposób pozyskują środki na swoje utrzymanie ucząc się jednocześnie różnych zawodów. Emma organizuje też dla nich zajęcia z literatury i innych dziedzin. Mentorką podopiecznych Casa Diana jest Marlene, która zawsze była dla nich wielkim wsparciem.

Więcej zdjęć można obejrzeć w albumie: Pequeña Victoria FA

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.