Facundo Arana zadebiutował w Carlos Paz z En El Aire (28/12/2019)

W sobotę 28/12/2019 Facundo Arana zadebiutował w Carlos Paz z monodramem En El Aire. Spektakl wystartował z pewnymi problemami, bo w zaplanowanej dacie premiery w centrum Carloz Paz nastąpiła awaria sieci energetycznej i były przerwy w dostawie prądu. Facundo zadecydował o przełożeniu premiery spektaklu na kolejny dzień, a widzom którzy już przyszli do teatru zaoferował rozmowę i mini recital na saksofonie. Kolejnego dnia przedstawienie udało się już wystawić bez żadnych problemów. Spektakl trwał około półtorej godziny, a sala była niemal w całości wypełniona. Na lokalnych portalach ukazało się kilka zdjęć z tego przedstawienia:

Źrodło: https://www.instagram.com/p/B6qdxA_nMYb/

Źródło: https://vos.lavoz.com.ar/escena/facundo-arana-en-el-aire

Źródło: http://lajornadaweb.com.ar/2019/12/30/en-el-aire-de-arana

Źródło: https://www.cadena3.com/noticia/facundo-arana-en-el-aire/

Źródło: https://radioverdad.com.ar/2019/12/30/en-el-aire-facundo-arana/

Źródło: https://www.instagram.com/stories/highlights/17858938624655060/

Źródło: https://www.instagram.com/stories/yan.eiras/

Moim Zdaniem:

Postanowiłam napisać tu kilka zdań o moich przewidywaniach co do szans na sukces En El Aire w Carlos Paz. Obym się myliła, ale obawiam się, że w zderzeniu z ogromną konkurencją ten skromny spektakl może się nie przebić. W Argentynie jest teraz lato, są wakacje. Podejrzewam, że ludzie przyjeżdżają w tamte okolice na urlop i szukają raczej zabawy, komedii, lekkiej rozrywki, a nie refleksji i przemyśleń o życiu. Każdego dnia w tym mieście wystawianych jest kilkadziesiąt przedstawień, a przecież jest jeszcze kino, restauracje, imprezy plenerowe i inne rozrywki. Nie wiem czy przez cały letni sezon przez cztery dni w tygodniu znajdzie się dość widzów, żeby choć w części zapełnić salę Teatro del Sol… Obym się myliła… Mimo tego, co uważam, życzę Facundo jak najlepiej – oby publiczność jak najliczniej przychodziła na jego ukochaną sztukę.

Żeby tradycji stało się zadość to pomarudzę jeszcze na temat wyglądu Facundo. Po pierwsze buty – znowu rozwiązane – już nieważne jak to wygląda, ale przecież zwyczajnie można się przewrócić o te wiecznie rozwiązane sznurówki. Po drugie nie wierzę, że Facu znowu włożył te okropne „piżamowe” spodnie… A po trzecie, to komuś tu chyba przybyło kilka kilogramów i to nie w mięśniach, ale w tłuszczyku i ten brzuszek nie prezentuje się dobrze… Kto to widział, żeby galan wyhodował sobie taką oponkę?!

Nie chcę się zarzekać, ale raczej nie będę za wiele publikować o En El Aire w Carloz Paz. No chyba, że pojawi się coś naprawdę ciekawego. Trochę mam już dość tej sztuki. Na przestrzeni lat opublikowałam już o niej mnóstwo informacji, zdjęć i nagrań. I chyba wystarczy. Podobnie miałam z Cartas de Amor – po prostu w pewnym momencie ten temat mi się przejadł. Jak aktorzy angażują się w nowy projekt, to jest w tym jakaś aura świeżości – są próby, później promocja, premiera, wywiady, widzowie nie wiedzą czego się spodziewać, idą do teatru z zaciekawieniem. A kiedy to jest kolejny sezon przedstawienia, o którym napisano i powiedziano już wszystko, to jest to trochę mało ekscytujące. Ja w każdym razie mam dość.

Dla zainteresowanych podaję link do wszystkich wpisów otagowanych hasłem En El Aire: https://facundoaranapl.wordpress.com/tag/en-el-aire/

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.