InstaLive, En El Aire, Sonfecologia, Australia i inne (01/2020)

Zapraszam do zapoznania się ze sporą porcją materiałów z kilku ostatnich dni dotyczących Facundo Arana. Znajdziecie tu nagrany najnowszy InstaLive Facundo, recenzję En El Aire oraz kilka nowych zdjęć i informacji.

Do Facundo z prośbą o współpracę zwróciła się firma, która zajmuje się wytwarzaniem i sprzedażą koszulek ze zwierzętami zagrożonymi wyginięciem. Podobno robią to aby zwiększyć świadomość społeczną na temat tego problemu. Facu od firmy Sonfecologia otrzymał pakiet koszulek i jedną z nich zaprezentował na sobie.

Źródło: https://www.instagram.com/p/B66mZvtHZ7G/

Nie wiem czy firma działa komercyjnie czy non profit, ale niezależnie od tego faktem jest, że każdego roku na naszej planecie wymiera od kilku do kilkudziesięciu tysięcy gatunków różnych stworzeń. Główne przyczyny tego procesu są niestety związane z działaniem człowieka (niszczenie naturalnych siedlisk, nadmierna eksploatacja zasobów naturalnych, bezpośrednie zabijanie, zachwianie równowagi gatunkowej, zmiany klimatu). Warto tę wiedzę upowszechniać i przeciwdziałać procesom degradacji środowiska naturalnego. Jest taka słynna teza czy przepowiednia przypisywana chyba Albertowi Einsteinowi, mówiąca że kiedy wyginą pszczoły, to w kilka lat po nich wyginie ludzkość…

Źródło: https://www.instagram.com/p/B557nt7pJUF/


Przynajmniej na razie Facundo w Villa Carlos Paz jest sam – bez rodziny. Na ten czas zatrzymał się w Eleton Hotel & Spa, gdzie ma pokój z widokiem na jezioro San Roque i góry. To stamtąd prowadził ostatniego live-a na Instagramie:

Jakoś nagrania nie jest najlepsza, ale Facu miał chyba otwarte okno i stąd ten szum. Facundo czytał komentarze (głównie były to pozdrowienia), odpowiadał na nie, mówił też coś od siebie. O tym jak sztuka En El Aire została przyjęte w Carlos Paz powiedział, że jest wspaniale, że tak jak w innych częściach kraju ludzie przyjęli go bardzo ciepło i serdecznie. Pytany o drugi sezon serialu Pequeña Victoria przyznał, że nic nie wie o tym aby miał być kręcony, ale kochał tę pracę i z chęcią dalej mógłby kontynuować historię Antonio i Emmy. Była też mowa o niewyobrażalnym dramacie jaki obecnie rozgrywa się Australii. Przypomnę, że Facundo i Maria byli tam w listopadzie 2019 roku.


Tego zdjęcia z Australii chyba jeszcze nie widzieliśmy. Jest kiepskiej jakości, bo to zrzut z filmu. 

Źródło: https://twitter.com/luzhelenasoto2/status/1213775166209060870


Wracając jeszcze do pierwszych dni roku, to Facu spędził Nowy Rok z rodziną i przyjaciółmi w La Feliz, a w piątek 3/01/2020 przyleciał do Carlos Paz, żeby wieczorem zagrać w teatrze. Natomiast Maria nadal przebywa na wybrzeżu. 

Źródło: https://www.instagram.com/stories/melinapitra/


Co do En El Aire, to w tym tygodniu Facundo grał od 3 do 5 stycznia 2020, czyli  w piątek, sobotę i niedzielę. Czy sztuka cieszy się powodzeniem? Przyznaję, że nie szukałam na ten temat informacji, więc nie wiem. Przypadkiem trafiłam na jakieś InstaStories, gdzie Facu jak zwykle spotyka się przed teatrem z widzami, ale jaka jest frekwencja na jego spektaklu – nie wiem. Ci którzy sztukę widzieli bardzo ją chwalą i polecają.

Źródło: https://www.instagram.com/p/B64buYUAepa/

Oto jedna z recenzji:

Zeszłej nocy program „Luz, Camara, Accion” był obecny na spektaklu „En El Aire”, niesamowitym monodramie utalentowanego Facundo Arana, który krok po kroku zanurzył nas w emocjonującą historię o znaczeniu i wartości dziedzictwa kulturowego dla dobra nas wszystkich. Akcja rozgrywa się wokół symbolu, który reprezentuje to dziedzictwo, a który może zniknąć, oraz wokół desperackiej walki o jego uratowanie. Wydaje się nieprawdopodobne, że jeden człowiek może tak się zmieniać odgrywając tak dobrze różne postacie. Tylko Facundo, jego talent, minimalistyczna scenografia, doskonale współgrające oświetlenie i dźwięk doprowadzają nas do ekstremalnych emocji: uwagi, zaskoczenia, radości,  śmiechu, podniecenia i do łez… Wszystko to dzieje się za sprawą jego talentu i niezwykłej pracy na scenie nad komponowaniem postaci. Nie możesz tego przegapić. En El Aire!

Źródło: https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid

Wywiad, który przeprowadziła z Facuno autorka tej recenzji ma zostać wkrótce wyemitowany na antenie lokalnej telewizji (Canal C de Córdoba). 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.