Facundo Arana w Carlos Paz – medialna ofensywa

W czwartek 09/01/2020 w Tealtro del Sol w Carlos Paz odbyła się prezentacja spektaklu En El Aire dla mediów . Zarówno przed, jak i po tym spotkaniu ukazało się kilka wywiadów, o których chciałabym tu wspomnieć. Będzie jedno tłumaczenie i kilka materiałów wideo. Zapraszam.

Bardzo fajny wywiad dla CNN Radio Carlos Paz. Facundo mówi spokojnie, wyraźnie i w miarę powoli – dzięki temu automatyczne tłumaczenie na YT dobrze zadziałało i z napisów można wszytko zrozumieć. Polecam.


Dość ciekawy wydał mi się materiał z TV Show, gdzie opublikowano krótki wywiad z Facundo Arana, z którego można się dowiedzieć między innymi tego, jakie aktor ma plany na 2020 rok: 

Facundo Arana powiedział, że kontynuowanie serialu Pequeña Victoria jest prawdopodobne. Aktor, który aktualnie osiedlił się Carlos Paz aktor zdradził, że chętnie ponownie zagrałby w tej serii. Sezon letni w Carlos ledwie się zaczął, a Facundo Arana już kilkakrotnie zaskoczył swoim postępowaniem. W dniu premiery seria awarii sieci elektrycznej spowodowała konieczność odwołania jego przedstawienia. W tej nieprzyjemniej sytuacji aktor wziął saksofon i zaczął grać dla widzów, którzy już byli w teatrze. W niedzielę artysta ponownie wszystkich zaskoczył – wyszedł na ulicę, żeby przywitać się z ludźmi i zrobić sobie selfie z turystami, którzy spacerowali deptakiem. W wywiadzie dla TN Show aktor wyjaśnił, że wszystko co robi, robi ze swojej pasji do aktorstwa. Aktor skomentował, że niektórzy producenci teatralni bardzo wiele zainwestowali w swoje przedstawienia i gdyby chcieli uzyskać zwrot nakładów musieliby ustalić cenę wejściówek na poziomie 3500 – 4000 pesos.

Widziałem, jak obniżają ceny. Nie tylko dlatego, że nikogo nie byłoby stać na taką cenę biletu, ale po to, aby ludzie mogli chodzić do teatru.

  • Czy trudniej jest robić teatr w czasach kryzysu gospodarczego?

Przyjechałem na sezon do Carlos Paz i obojętnie czy na spektaklu będzie jeden widz, czy pełna sala – oddaję się roli całą duszą i ciałem. Chciałbym, żeby sala zawsze była pełna, ale niezależnie ilu przyjdzie widzów, ja w mój występ włożę takie samo zaangażowanie. Bycie aktorem to bardzo duże marzenie. Kiedy zaczynałem, porzuciłem studiowanie medycyny, ograniczyłem zajęcia, żeby móc grać. W życiu postawiłem na sztukę, więc jeśli w pewnym momencie ludzie nie będą w stanie zapłacić za bilet, to wyjdę na plac i będę grać za darmo. To moje powołanie i mój życiowy wybór. Oczywiście chcę, żeby moje przedstawienie cieszyło się powodzeniem, głównie ze względu na właścicieli teatru, którzy muszą utrzymać te obiekty przez cały rok. Ale trzeba mieć świadomość, że są czasy chudych i tłustych krów.

  • Czy patrzysz na rzeczywistość z optymizmem?

Tak, każdy stara się iść do przodu, zdaję sobie sprawę, że mieliśmy szczęście, bo mieliśmy jakiś punkt zaczepienia, ale są ludzie, którzy go nie mają. Dlatego proszę Boga, aby oświecił nasze władze tak żeby udało im się coś zmienić na lepsze. Myślę, że zarówno ci którzy są teraz, jak i ci którzy byli wcześniej, mają najlepsze intencje i mam nadzieję, że uda im się je wcielić w życie.

  • Jakie są Twoje projekty na 2020 rok?

Teraz gram w En El Aire i chcę pojechać na tornee po całym kraju. Jest też pomysł, żeby zrobić kolejny sezon Pequeña Victoria. Serial został zaprezentowany w Cannes* i wzbudził tam zainteresowanie, więc kiedy producenci zapytali mnie, czy jestem chętny, powiedziałem im, że nawet nie potrzebuję kontraktu – trzeba działać. Jeśli o mnie chodzi, nie ma żadnego problemu. Prowadzę również rozmowy z kanałem na temat dalszej współpracy przy innych projektach.

Źródło: https://tn.com.ar/show/basicas/facundo-arana

* Podejrzewam, że Facundo mówi o targach telewizyjnych MIPCOM, które odbywają się w Cannes.


Kolejnym materiałem wartym uwagi jest artykuł z Diario Alfil. Nie będę go tłumaczyć, tylko krótko streszczę. 

Facundo oczywiście po raz kolejny zapewnił, że jest zaszczycony byciem częścią oferty teatralnej w Carlos Paz. Ciepło wypowiadał się o prowincji Cordoba i o innych regionach Argentyny. O spektaklu En El Aire aktor powiedział, że jest z niego niezwykle dumny i lubi obserwować reakcję publiczności w miarę rozwoju wydarzeń. 

Źródło: http://www.diarioalfil.com.ar/2020/01/10/facundo-arana


Ten wywiad został nagrany kilka dni wcześniej. Opublikowano go w dwóch częściach. Nie miałam jeszcze czasu zapoznać się z całością, ale po pobieżnym obejrzeniu wydaje mi się, że nie ma tam żadnych nowości – w skrócie można tę rozmowę skwitować stwierdzeniem, że były to standardowe pytania i znane man już odpowiedzi, ale przyjemnie się tego słucha i ogląda. 


Wypowiedź dla En Red Noticias – programu informacyjnego z Cordoby:


Na koniec mam jeszcze materiały wideo nagrane w trakcie wyjścia Facundo „do ludzi”. Podobno zdarza się, że Facu przed spektaklem udaje się przed teatr i wchodzi w interakcję ze spacerującymi tam ludźmi – rozmawia z nimi, wręcza im ulotki (foldery) En El Aire, z chętnymi robi sobie zdjęcia, i zaprasza ich do teatru, a już obowiązkowo spotka się z widzami po przedstawieniu. 

Uwielbiam kontakt z publicznością, zawsze to robiłem. Tak, jest to również sposób na promowanie sztuki, ale bardzo mi się to podoba. Artyści wychodzą też na ulicę po to, żeby nawiązać kontakt z osobami, które nie mogą pozwolić sobie na kupno biletu i pójście do teatru.

Co ciekawe podobno ze strony kilku aktorów przebywających w Carlos Paz pojawiły się głosy krytyki wobec Facundo Arana za taki sposób promowania jego sztuki. 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.