Caras – Miłość na odległość (15/01/2020)

Poniżej przedstawiam tłumaczenie artykułu opublikowanego w papierowym wydaniu magazynu Caras.

Aktor prezentuje monodram En El Aire w Teatro Del Sol w Carlos Paz, podczas gdy jego żona Maria Susini i ich dzieci odpoczywają w Mar del Plata. Facundo Arana dzieli swoje lato między góry Kordoby i plaże MDQ. Jego obecność budzi poczucie spokoju i ciszy. Facundo Arana nie patrzy na zegar ani nie martwi się czasem. Nie używa telefonu komórkowego podczas wywiadu i akceptuje każdy pomysł. Chcesz, żebym tam stanął? – pyta uprzejmie. Nagle pojawia się na gzymsie na drugim piętrze jednego z najbardziej ekskluzywnych hoteli w górach. Każdy czułby zawroty głowy będąc na tej wysokości z górskim wiatrem wiejącym w tym miejscu, ale nie on. Ktoś, kto wspiął się na Everest czy na Aconcaguę, najwyższe góry świata, nie boi się wysokości. Ludzie z dołu obserwują go, a nawet nieśmiało robią zdjęcia. Jego postać nie pozostaje niezauważona w Carlos Paz, mieście w którym wylądował, aby zrobić sezon z En El Aire. Tymczasem jego żona Maria Susini i ich dzieci India, Yaco i Moro spędzają lato w Mar del Plata.

Bardzo się cieszę z sezonu w Kordobie. To miasto robi wrażenie, podziwiam piękno gór. Mogłem się tym cieszyć, gdy przyjechałem tu ze sztuką Los Puentes de Madison. W tym roku działam samodzielnie i jestem bardzo dumny z tego, jak pod koniec spektaklu, po wysłuchaniu pięknej historii publiczność bije brawo stojąc i komentując to, co właśnie zobaczyli i cieszy mnie to, jak bardzo są podekscytowani.

Arana pokazuje swój talent wcielając się w rolę spikera radiowego, który nadaje swój program z teatru w małym miasteczku. W teatrze jest magia, a podczas gry Facundo gra na saksofonie, schodzi do publiczności, rozbawi skłania do refleksji podczas rozmów telefonicznych z byłą żoną i synem. W 2019 roku aktor bardzo dobrze wypowiadał się o wątku, który w serialu Telefe Pequena Victoria tworzył z aktorką trans Marianą Genesio Peña. Razem stworzyli jedną z najbardziej lubianych przez widzów par. 

Miło jest móc opowiadać w telewizji historię miłosną. Spotkałem się tylko z pięknym odbiorem. Ludzie zatrzymywali mnie na ulicy i mówili do mnie: Jak dobrze, że taka historia została opowiedziana, ponieważ czegoś takiego nie było jeszcze w telewizji. Wiesz co było do tego kluczem? Nigdy nie mówiliśmy o niczym więcej niż o historii miłosnej.

  • Czy uważasz, że w tym kraju trzeba w rozmawiać o różnorodności seksualnej?

Myślę, że trzeba mniej mówić a bardziej szanować innych, nie należy mówisz o różnorodności seksualnej, ale o miłości. A kiedy jest miłość, to gdzie jest płeć? Łatwo jest mówić o miłości, kiedy wybory miłosne idą zgodnie ze schematem w którym zostało się ukształtowanym. Ale nie chcę nawet wyobrażać sobie sytuacji osoby wychowanej w pewnym schemacie, gdy jej wybory są zupełnie inne. Człowiek zaczyna myśleć: Zranię moich rodziców. Co oni powiedzą? Co sobie pomyślą? Jeśli o mnie chodzi, to chcę aby moje dzieci w przyszłości były szczęśliwe. Jeśli pewnego dnia znajdą coś, co uczyni je szczęśliwymi i zechcą kochać w inny sposób niż ja wybrałem, to moją rolą nie będzie ich prostowanie. Moim zadaniem będzie rozpalić w niedzielę grilla i ugościć ich, kiedy przyjdą w odwiedziny z tym z kim zechcą spędzić życie.

  • Jak Ci się żyje na odległość ze swoją żoną?

Z Marią bardzo za sobą tęsknimy. Jesteśmy ze sobą w wielkiej przyjaźni. Rozdzielenie nie trwa długo, bo pół tygodnia spędzam z dala od bliskich – robiąc sezon w Carlos Pas, a przez pozostałe pół tygodnia jestem z nimi na wakacjach w Mar del Plata. To absolutnie niezwykłe, że można tak to zorganizować, a moje dzieci przyjmują to zupełnie naturalnie.

Źródło: https://www.pressreader.com/argentina/caras/20200115/282067688882411

Robiłam to tłumaczenie w wielkim pośpiechu, w dodatku z hiszpańskiego, którego zupełnie nie znam, wiec nie jest ono zbyt dokładne, ale mam nadzieję, że mi to wybaczycie. Sens na pewno jest zachowany. 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.