Nominacje dla Facundo Arana i En El Aire do Nagrody Carlos

Co roku najlepsze spektakle prezentowane w sezonie letnim w Villa Carlos Paz nagradzane są statuetką Carlosa (Premios Carlos). Nagroda przyznawana jest w kilkunastu różnych kategoriach. Tegoroczna uroczystość wręczenia nagród odbędzie się w poniedziałek 3 lutego 2020 w Ogrodach Miejskich Carlos Paz. Sztuka En El Aire została nominowana w następujących kategoriach:

  • Najlepszy Monodram,
  • Najlepszy Reżyser Teatralny (nominacja dla reżysera En El Aire – Manuela Gonzaleza Gila),
  • Najlepszy Aktor (nominacja dla Facundo Arana),
  • Najlepszy Tekst (nominacja dla autorów sztuki Martina Bianchediego, Sebastián Irigo i Manuela Gonzaleza Gila),
  • Najlepsza Scenografia.

Źródło: https://www.instagram.com/p/B79B0k0lVON/

Oczywiście w każdej kategorii jest kilku nominowanych – od 3 do 6. Na przykład w kategorii Najlepszy Aktor nominowanych jest aż sześciu aktorów, więc konkurencja jest naprawdę duża. Jednak wobec ogromnej ilości przedstawień wystawianych w tym roku w Carlos Paz już sama nominacja jest wielkim wyróżnieniem. I nie jest to tylko kurtuazyjne stwierdzenie, ale szczera prawda. Przypomnę, że w tym sezonie w Carlos Paz obecnych jest ponad 60 spektakli, w których występuje około 300 artystów. A skromne, jednoosobowe En El Aire zostało zauważone i nominowane w aż pięciu ważnych kategoriach. Brawo!

Facundo: Moja radość jest ogromna! Chcę się nią podzielić z każdym z Was, którzy w jakikolwiek sposób zawsze wspierali marzenie #EnElAire! Obok #PoderSePuede jest to najpiękniejsza sztuka w jakiej kiedykolwiek grałem. Bycie nominowanym obok Artystów, których tak bardzo podziwiam to już nagroda, której nigdy nie zapomnę! Dziękuję Wszystkim! 

Byłoby miło, gdyby Maria przyleciała na uroczystość wręczenia nagród i razem z Facundo wzięła w niej udział, ale to chyba mało prawdopodobne. Podobno sporo tegorocznych nominacji jest dość kontrowersyjnych, ale wydaje mi się, że akurat te dla Facundo i En El Aire są w pełni zasłużone i nie budzą wątpliwości. 

Przy okazji tego wpisu podzielę się dwoma informacjami dotyczącymi Carlos Paz, Otóż w ubiegłym tygodniu En En Aire uplasowało się piątym miejscu najchętniej oglądanych spektakli teatralnych w Villa Carlos Paz. Jestem bardzo pozytywnie zaskoczona tym wynikiem. Nie spodziewałam się takiego zainteresowania tym kameralnym przedstawieniem. Szczerze gratuluję. Myślę, że Facundo wykonał kawał dobrej roboty i nie mam tu na myśli jego gry aktorskiej, ale to że praktycznie w pojedynkę, w ciągu kilku dni wypromował swoje przedstawienie. Druga informacja dotyczy niedzielnego popołudnia (02/02/2020).  Władze Carlos Paz w sezonie letnim organizują Popołudnia z Kulturą i Naturą. W ramach tego cyklu w niedzielę około godziny 19:00 w Estancia La Quinta wystąpi Facundo Arana z programem Fogón a la Letter. Wstęp na imprezę jest wolny i darmowy. 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.