Zapowiedź dokumentu o wyprawie na Everest z 2016 roku

Firma ubezpieczeniowa Assist Card w ramach akcji #ViajaConLosSentidos (chodzi chyba o wirtualne podróżowanie przy użyciu zmysłów) niedawno zapowiedziała emisję filmu dokumentalnego z wyprawy na Everest zorganizowanej w 2016 roku przez agencję TAGnepal. W wyprawie oprócz kilkorga innych uczestników wziął udział Facundo Arana, a jego sponsorem była właśnie firma Assist Card. 

Facundo Arana: Cztery lata temu pojechałem na Everest. Tak, na Mount Everest. Legendarny. Najwyższe miejsce na świecie. To było 60 dni w zimie -20°C, prawie bez snu i w ciągłej niepewności. Na każdym kroku. Wszystko to pomogło mi potwierdzić znaczenie tego, czego się nauczyłem – że to co jest w życiu najważniejsze jest proste. I zrozumieć, że prawdziwym szczytem jest powrót do domu, jest bycie w domu. Zapraszam Was do odbycia tej podróży zmysłami ze mną i z nami wszystkimi i zachęcam do doceniania prostych rzeczy. 

Według zapowiedzi Assist Card w filmie znalazły się niepublikowane dotąd materiały, dzięki którym została opowiedziana inspirująca historia o ludzkiej wytrzymałości, znaczeniu pracy zespołowej,  solidarności, wysiłku, determinacji, tolerancji, odwadze, ale też o frustracji, zmęczeniu i nieuniknionych przeciwnościach. Z dostępnych materiałów film zmontował Nacho Saso, a Facundo będzie w nim narratorem. W najbliższą niedzielę 26/04/2020 na Instagramie Assist Card odbędzie się live na ten temat, w którym wezmą udział Facundo Arana i  Alexia Keglevich (szefowa Assist Card). Dokument zostanie wyemitowany w odcinkach na YT Assist Card.

Źródło: https://www.instagram.com/stories/ulises.corvalan/ 

Przypomnę, że ze względu na światową epidemię Covid-19 Nepal anulował wszystkie zezwolenia na wspinaczkę na Everest w sezonie wiosennym 2020, natomiast Chiny zamknęły swoją stronę góry tylko dla zagranicznych wspinaczy. Tak więc w tym sezonie na szczycie Everestu nie stanie nikt, albo będą to tylko Chińczycy, o ile uda im się wejść.

W 2016 w trakcie wyprawy Facundo Arana na Everest na bieżąco tworzyłam kronikę tego wydarzenia. Dla zainteresowanych zostawiam lika: https://facundoaranapl.wordpress.com/mount-everest-2016/ Oprócz kroniki mam też wiele wpisów na temat wyprawy na Everest. Jest tam wiele ciekawych zdjęć i sporo informacji https://facundoaranapl.wordpress.com/tag/everest-2016/

W niniejszym wpisie wspomniałam o filmowcu Nacho Saso. Gorąco polecam Wam jego stronę https://nachosaso.com i jego social media. Jest tam bardzo wiele pięknych i ciekawych materiałów o Argentynie.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.