Facundo Arana i Maria Susini na kwarantannie (5)

W dzisiejszym sprawozdaniu z kwarantannowej rzeczywistości Facundo i Marii zamieściłam jeden wywiad w formie wideo, wypowiedź dla News Digitales, kilka zdjęć w ramach współpracy reklamowej i kilka fotek ze zwierzakami. Większość materiałów dotyczy Facundo, ale jest też coś związanego Marią. A na końcu będzie kilka słów o TikToku. Zapraszam.

Ileana Levy przeprowadziła z Facundo Arana długą i ciekawą rozmowę na różne tematy. Facundo i Ilena znają się od wielu lat – razem uczyli się teatru. 

Na stronie News Digitales ukazała się rozmowa z Facundo Arana, w której aktor wypowiedziała się o stanie naszej planety i o decyzjach rządu w kwestii zapanowania nad epidemią covid-19.

Facundo Arana wraz z rodziną poddaje się kwarantannie z powodu wybuchu epidemii koronawirusa. Ten czas spędza w spokoju, przy dużej aktywności w mediach społecznościowych, szczególnie na Instagramie, gdzie codziennie kontaktuje się ze swoimi fanami. News Digitales przeprowadził z nim rozmowę na wyłączność.

Odbywamy kwarantannę w rodzinnym gronie – Maria, troje naszych dzieci i ja. Mamy szczęście, że mamy ogród, to bardzo pomaga. Dzisiaj, po kilku tygodniach izolacji, przyzwyczailiśmy się już do codziennej rutyny, która obejmuje robienie zadań szkolnych, sprzątanie domu, gotowanie, granie w gry, oglądanie filmów i programów telewizyjnych, czytanie, uczenie się. Staramy się utrzymywać dobry humor. Pandemia mnie zaskoczyła. Myślę, że nawet nie zdawałem sobie sprawy z tego, co to słowo znaczy. Albo kwarantanna. Myślę, że nie zdawałem sobie sprawy, co może się zdarzyć. Nie byliśmy na to przygotowani. Musiałem więc od razu, na szybko się tego nauczyć. Zmieniło się wiele rzeczy i trzeba nauczyć się żyć z okropnymi wiadomościami ze wszystkich stron. Myślę, że musimy cały czas się uczyć. Widzę, że po miesiącu naszej kwarantanny planeta uśmiechnęła się. Inteligentny człowiek zrozumie co to znaczy.

Czy uważasz, że rząd dobrze radzi sobie z epidemią koronawirusa?

Myślę, że decyzje podejmowane przez rząd były bardzo odważne i pełne zdrowego rozsądku, ale podejrzewam, że trudno było je podjąć. Wydaje mi się, że istnieje grupa wybitnych ludzi, którzy udzielają wszelkiej możliwej pomocy rządowi, który robi wszystko co może, a nawet więcej i myślę, że nie czas na coś kwestionować, ale musimy być silni i iść razem do przodu. Gdy o tym rozmawiamy, są ludzie którzy głodują i żegnają swoich bliskich nie mogąc wziąć udziału w ich pogrzebie. To straszne. Jeśli chodzi o nas – aktorów… Cóż, to jest tsunami dla wszystkich. Nasze działania są zawieszone na czas nieokreślony. Co mogę Ci powiedzieć? Nie powiem Ci nic, czego nie mówi się wszędzie…

Źródło: https://www.newsdigitales.com/espectaculos/exclusivo-facundo-arana

Moim Zdaniem:

W słowach Facundo jest sporo prawdy, ale dostrzegam w nich też pewną dozę smutku, może jakiegoś zniechęcenia, no i są obawy o przyszłość. Chyba wszyscy czujemy podobnie. W pierwszym  odruchu myśleliśmy – ok, trzeba zostać w domu, to zostaniemy – to nic wielkiego, damy radę, będzie dobrze. Ale wraz z upływem czasu chcielibyśmy wiedzieć, kiedy to się skończy, co będzie dalej, czy znowu będzie normalnie…? A takich odpowiedzi nikt niestety nam nie udzieli…   

Facundo nadal codziennie jest obecny na Instagramie. Przyjęło się, że te codzienne „lajwy” noszą nazwę En El Aire. To jest plakat, którym Facundo często rozpoczyna swoje transmisje:

Źródło: https://www.instagram.com/p/B_bi0ZWnggW/

Poniższe zdjęcia są elementem reklamy czy współpracy z marką Tenuis. Facu nagrał krótki filmik, w którym zachęcał do stosowania produktów tej firmy, są to chyba jakieś preparaty witaminowe dla zdrowia i urody.

Źródło: https://www.instagram.com/stories/facundoaranatagle/

Maria i jej pupile. Na pierwszym zdjęciu to chyba małe koźlątko, a na drugim Kambá, która bardzo szybko urosła. Wydaje mi się, że Maria od jakiegoś czasu zgłębia tajniki oswajania zwierząt. Może to właśnie dzięki nabytym umiejętnościom ma taki dobre relacje z tym całym zwierzyńcem. Kolejne zdjęcia przedstawia fretki: Stacksa i Sherę.

Źródło: https://www.instagram.com/p/B_lUITAJNmq/

Źródło: https://www.instagram.com/p/B_lYDwApFri/

Źródło: https://www.instagram.com/p/B_Sd1TTnrNs/

Źródło: https://www.instagram.com/stories/facundoaranatagle/

Z innych wiadomości, to niedawno chyba na Twitterze Facundo napisał coś o TikToku, ale nie całkiem zrozumiałam. W każdym razie na TikToku jest konto o nazwie @facundoaranaoficial, ale to chyba nie Facu je założył, a jego córka India dla niego. Osobiście uważam, że jest mu to kompletnie niepotrzebne – nie ten kontent, nie ta widownia. Z ciekawości na chwilę zainstalowałam tą aplikację i zajrzałam na konto Facundo i Indii. Jakie wnioski? NIE! Zdecydowanie to nie są moje klimaty. Treści zamieszane na TikToku są tak głupie, że aż nie ma co komentować. W moim przypadku to już chyba już nie te lata na taką „rozrywkę”… A tak poza tym, to naszła mnie refleksja na temat wychowywania dzieci – to nigdy nie był łatwy proces, ale  teraz w dobie internetu i tych wszystkich mediów społecznościowych, to naprawdę musi być trudne. Myślę, że byłoby lepiej gdyby dzieci do pewnego wieku nie miały dostępu do niektórych rzeczy…

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.