Jeśli kiedykolwiek myśleliście o oddaniu krwi, to ten dzień jest dzisiaj!

Facundo Arana po raz kolejny na Instagramie zaapelował o oddawanie krwi. Jego apel i wskazówki dotyczą oczywiście Argentyny, ale problem braku krwi i dawców jest aktualny na całym świecie, szczególnie w dobie pandemii i społecznej izolacji. 

Źródło: https://www.instagram.com/facundoaranatagle/ (Live)

Facundo Arana: Na całym świecie liczba dawców krwi spadła o 80% Jasne, nie możesz wyjść z domu, ale jeśli wejdziesz na stronę https://www.argentina.gob.ar znajdziesz Centrum Krwiodawstwa zlokalizowane najbliżej Ciebie. Będziesz mieć możliwość oddania krwi bez spotykania się z innymi, otrzymasz wszystkie zalecenia dotyczące bezpieczeństwa i pozwolenie na wyjście z domu. Jeśli kiedykolwiek myślałeś o oddawaniu krwi, ten dzień jest dzisiaj! Gdziekolwiek jesteś – Oddawanie Krwi Ratuje Życie!

Źródło: https://www.instagram.com/p/B_pmQstHD5K/

Poniżej zamieściłam grafikę pokazującą sytuację w Polsce. Są to stany magazynowe poszczególnych grup krwi w Regionalnych Centrach Krwiodawstwa na dzień 01/05/2020. Żeby zobaczyć aktualne stany wystarczy kliknąć w zdjęcie. Zwróćcie uwagę jak dużo jest tych prawie pustych kropelek, które oznaczają KREW PILNIE POTRZEBNA.

Do mojej miejscowości mobilny punkt poboru krwi RCKiK przyjeżdża raz na dwa miesiące i na szczęście chętnych nie brakuje, nawet w czasie epidemii jest ich więcej niż krwiobus może obsłużyć, ale nie wszędzie tak jest. Zacytuję Facundo: Jeśli kiedykolwiek myśleliście o oddaniu krwi, to ten dzień jest dzisiaj! Gdziekolwiek jesteś – Oddawanie Krwi Ratuje Życie!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.