Rodzina Arana Susini na kwarantannie (6)

Dziś pisząc o tym jak rodzina Arana Susini spędza kolejny tydzień na domowej kwarantannie postanowiłam przytoczyć kilka informacji o aktualnej sytuacji w Argentynie – rodzinnym kraju bohatera tego bloga – Facundo Arana. Zapraszam do lektury.

Źródło: https://www.instagram.com/p/B_va5qGpUFn/

Niezaprzeczalnym faktem jest, że koronawirus zmienił świat w niespotykany dotąd sposób. Przeczytałam gdzieś, że obecnie 1/3 światowej populacji jest poddana jakimś ograniczeniom związanym z pandemią Covid-19. Przyjrzyjmy się, jak to wygląda w Argentynie. Wprawdzie dzięki dużym obostrzeniom Argentynie udało się zahamować masowy wzrost liczby zakażonych, ale ścisła ogólnokrajowa izolacja mocno odbiła się na tamtejszej gospodarce, która i tak była już w słabej kondycji. Rząd Argentyny spodziewa się w tym roku recesji gospodarczej na poziomie około 6,5%. Za tym niestety idą wielkie ludzkie dramaty – upadek firm, utrata pracy, majątku, zdrowia. W jednym z artykułów natknęłam się na tezę, że w związku z Covid-19 wiele rządów, ale i zwykłych ludzi stanęło przed dylematem co wybrać: zdrowie i życie, czy finanse i gospodarkę? Wydaje się, że przynajmniej na dzień dzisiejszy Argentyna postawiła na walkę z wirusem kosztem gospodarki. Ale kryzys gospodarczy i epidemia Covid-19 to nie jedyne problemy, z jakimi zmaga się ten drugi co do wielkości kraj Ameryki Południowej. W wielu regionach Argentyny panuje najgorsza od około 50 lat susza. Przykładem może tu być wodospad Iguazu, który mogliśmy podziwiać choćby w serialu Yago, Pasion Morena. Potężne niegdyś kaskady wody zmieniły się w cienkie strużki. Podobno poziom niektórych rzek jest tak niski, że żegluga zupełnie ustała, występują przestoje w produkcji energii wodnej i są obawy o to, czy wystarczy wody do celów spożywczych i sanitarnych.

Przypomnę, że Obowiązkowa prewencyjna izolacja społeczna została wprowadzona w Argentynie 21/03/2020 i według stanu na dzień dzisiejszy będzie obowiązywać do 10/05/2020 z możliwością przedłużenia. Argentyńczycy mogą opuszczać swoje domy tylko w celu zaspokojenia niezbędnych potrzeb życiowych (zakupy – środki czystości, leki i żywność, wizyta u lekarza, praca w wybranych zawodach – służba zdrowia, policja, handel itp). W okresie izolacji nie można organizować wydarzeń kulturalnych, rekreacyjnych, sportowych, religijnych ani innych wydarzeń związanych z gromadzeniem się osób. Poza tym w Argentynie zakazano lotów komercyjnych, zarówno międzynarodowych jak i i krajowych. Samoloty pozostaną uziemione aż do 01/09/2020. Jeżeli chodzi o łagodzenie restrykcji, to w ostatnim czasie pozwolono Argentyńczykom opuszczać domy w celach rekreacyjnych, ale należy pozostawać w obrębie do 500 metrów od swojego miejsca zamieszkania.

Jak już odrobiliśmy lekcje z wiedzy o świecie współczesnym, to przejdźmy teraz do rodziny Arana Susini na kwarantannie. Udało mi się zgromadzić sporą porcję fajnych zdjęć, z których wynika, że chyba wszystkie rodziny z dziećmi podobnie spędzają ten czas – nauka, zabawa, wypoczynek, czyli normalne codzienne życie w domu. I wszyscy (no prawie wszyscy) podobnie wtedy wyglądamy – trochę rozczochrani, trochę zaniedbani, trochę utyci, ubrani w dresy, koszulkę, bluzę, sweter – tak żeby było miło, wygodnie i ciepło. Własne podwórze i ogród są tu nie do przecenienia. Facundo w jednym z wywiadów zapytany co zrobi po zakończeniu kwarantanny powiedział, że pójdzie przytulić się do drzewa, które widzi ze swojego domu, ale nie może go dotknąć, bo jest poza jego posesją. Fajne życzenie – takie proste i zwyczajne – nie galeria handlowa, nie koncert, nie wyjazd na urlop – ale wyjście na zewnątrz i kontakt z przyrodą. 

Źródło: https://www.instagram.com/p/B_va5qGpUFn/

Źródło: https://www.instagram.com/p/CAAs1dunLqx/

Źródło: TikTok @facundoaranatagleoficial

Źródło: https://www.instagram.com/facundoaranatagle/live

Na IG Facundo nadal niemal codziennie odbywa się live. Naprawdę doceniam to, że Facundo każdej nocy poświęca godzinę swojego czasu dla osób, które w ten sposób chcą się z nim spotkać. Dla przykładu nagrałam jedną z niedawnych transmisji i wstawiłam na mojego YT. Jeśli ktoś ma ochotę to zapraszam do obejrzenia:

Z nowości jakie udało mi się znaleźć, to w piątek 08/05/2020 o 18:00 (u nas 23:00) na Instagramie Triumph Argentina odbędzie live z udziałem Facundo Arana.

Źródło: https://www.instagram.com/p/B_0lNBLBdza/

Zapewne pamiętacie, że podczas tegorocznego pobytu w Carlos Paz Facundo Arana kilkukrotnie wystąpił w towarzystwie zespołu Iceberg del Sur. Okazuje się, że wkrótce ukaże się płyta tej grupy, a gościnnie pojawi się na niej Facundo Arana.

Źródło: https://www.facebook.com/icebergdelsur/posts/2760639804047311

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.