Everest, La Montaña Sagrada – film dokumentalny

Firma Glowstar Media ogłosiła wczoraj zawarcie umowy z Assist Card na międzynarodową dystrybucję i promocję filmu dokumentalnego z udziałem popularnego argentyńskiego aktora Facundo Arana – Everest, La Montaña Sagrada (Święta Góra). Informację na ten temat podano do publicznej wiadomości w przeddzień czwartej rocznicy zdobycia przez Facundo Arana i innych uczestników wyprawy TAGnepal najwyższego szczytu świata – Mount Everest (8848 mnpm). Everest, La Montaña Sagrada jest dokumentem składającym się z trzech 30-minutowych odcinków. Materiał został nagrany w 2016 roku, kiedy to Facundo Arana wraz z innymi uczestnikami wyprawy (Ulises Corbalán, Lali Ulhela, Juan Manuel Boselli, Aldo Valencia, Liz Rose), rozpoczął niezapomnianą podróż z Katmandu w Nepalu, przez Tybet, aż na zbocza Everestu, gdzie spełniło się ich wspólne marzenie – 23/05/2016 wszyscy uczestnicy wyprawy dotarli na szczyt najwyższej góry świata.

Zdjęcia do filmu nagrano przy użyciu nowoczesnego sprzętu, kamer 4K i dronów, które poprowadzą widzów przez zapierające dech w piersiach miejsca, pozwalając nam przeżyć wyjątkowe doświadczenie zdobywania szczytu, kiedy ciało, dusza i góra łączy się w jedno.

Źródło: https://www.prensario.net/28696-Glowstar-Media

 

Skoro mają to być trzy 30-minutowe odcinki, to jest szansa na zobaczenie nowych materiałów, bo filmy opublikowane niedawno przez Assist Card mają odpowiednio 10:37 i 38:23. Bezpośrednio po wyprawie zastanawiałam się, czemu nagrywane podczas wspinaczki materiały nie zostały wtedy upublicznione, a dziś z perspektywy czasu stwierdzam, że może dobrze się stało… Na wszystko jest odpowiedni czas i miejsce… Najwidoczniej teraz jest odpowiedni czas na publikację tego dokumentu. Nie wiem jak będzie tym razem, ale bywa że w takich filmach góry i wspinaczkę trochę się idealizuje i przedstawia jako romantyczną przygodę i wewnętrzne przeżycie, a trudy codziennego życia w tak ekstremalnych warunkach są pomijane, a przecież tam jest i tak:

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.