Seriale – Muñeca Brava (Zbuntowany Anioł)

Zbuntowany Anioł (tytuł hiszpański Muñeca Brava) to argentyńska telenowela wyprodukowana przez Telefe w latach 1998-1999. Serial odniósł ogromny sukces zarówno w Argentynie, jak i poza jej granicami, zdobył wiele nagród krajowych i międzynarodowych, był dystrybuowany do ponad 80 krajów i został przetłumaczony na około 50 języków. Do dziś Muñeca Brava uważany jest za jedną z najlepszych argentyńskich telenowel w historii.  Scenariusz napisał Enrique Oscar Torres, a reżyserią zajęli się Hernán Abrahamsohn, Gaita Aragona i Víctor Stella. 

Pomysł na serial:

W pewnym sensie była pomysłodawczynią tej historii była Natalia Oreiro. Młoda aktorka aktywnie uczestniczyła w powstawaniu scenariusza. A zaczęło się to tak, że w 1998 roku Natalia Oreiro została zaangażowana do telenoweli Casablanca. Bohaterką tej historii była biedna dziewczyna, która pracowała jako kelnerka. Scenariusz okazał się być słaby – po 20 odcinkach produkcja została przerwana i serial nigdy nie trafił do emisji. Ale Natalii było szkoda tej historii, miała mnóstwo nowych pomysłów i chciała zrealizować ten projekt, skontaktowała się więc ze słynnym scenarzystą Enrique Torresem i razem stworzyli historię o nazwie Muñeca Brava. Obsada Casablanki została przeniesiona do nowej produkcji. Wymieniono tylko głównego bohatera, oferując tę rolę Facundo Arana. W efekcie tych zabiegów narodziła się następująca historia: Centralną postacią telenoweli jest młoda dziewczyna o imieniu Milagros, porzucona przez ojca i osierocona przez matkę tuż po urodzeniu. Mili do 18 roku życia mieszkała w przyklasztornym sierocińcu prowadzonym przez zakonnice. Po przeciwnej stronie tej historii znajduje się Ivo i jego dobrze sytuowana rodzina. Losy tych dwojga młodych ludzi łączą się ze sobą, kiedy Milagros trafia do rezydencji Di Carlo, żeby pracować tam jako pokojówka. Wzajemne relacje Mili i Ivo są bardzo skomplikowane z powodu różnić społecznych, podejrzenia o pokrewieństwo i związków Ivo z innymi kobietami.

Zarys fabuły:

Bohaterką powieści jest Milagros (Natalia Oreiro), pokojówka seniorki rodu Angélici Di Carlo (Lydia Lamaison). Angélica po przełamaniu pierwszych lodów uważa Mili za uroczą dziewczynę, ale reszta rodziny dyskryminuje dziewczynę za brak manier i ogłady. Wszyscy członkowie rodziny Di Carlo nieustannie próbują zwolnić Milagros, ale Angelica zawsze staje w jej obronie. Między Milagros i Angélicą rodzi się szczera i serdeczna przyjaźń. Starsza pani uczy dziewczynę zasad savoir vivre i próbuje zapanować nad jej żywiołową osobowością. Z kolei Mili swoim szczerym i bezpośrednim zachowaniem przywraca Angélice chęć do życia. Głowa rodziny i szef ich firmy Federico Di Carlo (Arturo Maly) okazuje się być prawdziwym ojcem Milagros. Wiele lat temu Federico był zakochany w pokojówce o imieniu Rosario (matce Milagros), ale jego ojciec zmusił go do porzucenia dziewczyny i poślubienia Luisy (Fernanda Mistral) i uznania jej syna Ivo za swojego. Ivo (Facundo Arana) dorasta nie będąc świadomym, że Federico Di Carlo nie jest jego prawdziwym ojcem. Angélica wiedziała, że Rosario była w ciąży z jej synem, dlatego spędza kolejne 20 lat, na poszukiwaniu swojego wnuka. Pierwszymi, którzy odkryli związek między Milagros i Federico, byli ksiądz z klasztoru i tamtejsza matka przełożona, ale oboje milczą, bojąc się że ujawnienie prawdy może może zniszczyć rodzinę Di Carlo. Milagros z wzajemnością zakochuje się w Ivo, ale ich związek napotyka na wiele trudności. Dziewczyna znając sytuację jej matki boi się zakochać i zaufać takiemu mężczyźnie jak Ivo, poza tym Ivo jest niewiernym lekkoduchem. I tak dalej…

Obsada:


Natalia Oreiro – Milagros Esposito, Cholito, Carlitos

Córka Rosario i Federica. Wychowana w przyklasztornym sierocińcu przez zakonnice. Prosta, trochę nieokrzesana dziewczyna. Gra w piłkę nożną od dziecka jest jej wielką pasją. Ciągle robi jakie interesy, które mają pomóc w utrzymaniu sierocińca. W wieku 18 lat trafiła do domu rodziny Di Carlo i podjęła tam pracę jako pokojówka. Zakochała się z wzajemnością w Ivo Di Carlo, ale ich relacje były bardzo skomplikowane i burzliwe.  


Facundo Arana – Ivo Di Carlo

Syn Luisy i Nestora Mirandy. Ivo przez wiele lat żył w przekonaniu, że jego ojcem jest Federico Di Carlo. Pracuje w rodzinnej firmie Di Carlo, gdzie toczy ciągłe spory z Federico. Młody, przystojny, pewny siebie mężczyzna. Trochę lekkoduch i podrywacz. Jest zauroczony Mili, ale na początku traktuje ją tylko jako kolejny obiekt do zdobycia. Z czasem zakochuje się bez pamięci w niesfornej dziewczynie, ale po drodze do szczęścia napotyka wiele przeszkód.


Arturo Maly – Federico Di Carlo

Syn Angélici Di Carlo, mąż Luisy, ojciec Ivo i Vici, ale jego rodzonym dzieckiem jest tylko Victoria. Prezes firmy budowlanej. W młodości Federico był zakochany w pokojówce Rosario, która zaszła z nim w ciążę, ale pod presją ze strony ojca porzucił swoją ukochaną i ożenił się z Luisą. W małżeństwie nie był szczęśliwy i nie był wierny swojej żonie. W życiu i w interesach jest nieuczciwy. Ma duże ambicje polityczne. Często spiskuje ze swoim szwagrem Damianem Rapallo.


Fernanda Mistral – Luisa Rapallo Di Carlo

Żona Federica Di Carlo, mama Victorii i Ivo. W młodości była związana z Nestorem Mirandą, z którym ma syna Ivo. Pod presją rodziny i towarzystwa wyszła za mąż bez miłości za Federica Di Carlo. W małżeństwie nigdy nie była szczęśliwa. Kobieta zarozumiała, wyniosła i dumna. Osoby o niższej pozycji społecznej traktuje z pogardą. Zajmuje się dobroczynnością, ale robi to na pokaz, a nie z potrzeby serca.


Verónica Vieyra – Victoria Di Carlo Rapallo, Vici

Córka Federica i Luisy Di Carlo, przyrodnia siostra Ivo i Milagros. Młoda, ładna i bardzo rozpieszczona dziewczyna. O jej względy zabiega przyjaciel Ivo Bobby, ale dziewczyna nie jest zainteresowana jego zalotami. Bardziej pociąga ją szofer rodziny – Rocky vel Morgan. Chcąc związać się z bardziej stosownym dla jej pozycji mężczyzną omal nie wyszła za mąż za Juana Cruza, działacza jednej z partii politycznej, ale jej wybranek okazał się oszustem.


Lydia Lamaison – Doña Angélica Di Carlo

Seniorka rodu Di Carlo, mama Federica i babcia Milagros. Kobieta o wielkim sercu, kochająca, dobra i uczciwa. Przez lata nie mogła sobie darować, że nie przeciwstawiła się mężowi, kiedy ten zmusił ich syna Federico do zerwania z Rosario i poślubienia Luisy. Całymi latami szukała swojego wnuka, którym w końcu okazała się być dziewczyna z sierocińca – Milagros. Mimo, że Ivo nie był z nią spokrewniony pokochała go jak swojego wnuka i zawsze bardzo go wspierała. 


Norberto Díaz – Damián Rapallo

Ojciec Pabla, brat Luisy i szwagier Federica. Człowiek nieuczciwy i skorumpowany, pozbawiony zasad moralnych. Dla pieniędzy jest zdolny do każdej podłości. Prowadzi interesy z Federico, ale i wobec niego nie jest uczciwy – zawsze przy okazji stara się coś ugrać dla siebie. Wiele lat temu prowadząc samochód pod wpływem alkoholu spowodował wypadek, w którym zginęła jego żona i dziewczyna Pabla, a jego syn został sparaliżowany. 


Segundo Cernadas – Pablo Rapallo

Syn Damiana. Od czasu tragicznego wypadku spowodowanego przez jego ojca mieszka wraz z nim w rezydencji Di Carlo. Przez pewien czas po wypadku był sparaliżowany, ale odzyskał władzę w nogach, jednak z nienawiści do ojca nadal udaje chorego. Podkochuje się w Mili, ale bez wzajemności. Z czasem wyjawił swój sekret. Współpracując z Federiciem wszedł w kontakty z mafią i bardzo się zmienił – stał się wybuchowy i agresywny., także wobec swojej żony. 


Mariana Arias – Andrea

Chrześnica Angélici. Przez Mili nazywana jest Żyrafą. Mieszka w rezydencji, a czasami w apartamencie Ivo. Pracuje w firmie Federica Di Carlo i romansuje z nim. Kobieta interesowna – z jednej strony zakocha w Ivie, a z drugiej zdolna do zdrady, dla poprawienia swojej sytuacji materialnej i towarzyskiej. Jest zaborcza wobec Ivo i bardzo zazdrosna o  Mili. Próbuje przy użyciu różnych sztuczek nie dopuścić do kontaktów jej chłopaka ze służącą.  


Pablo Novak – Alfredo Luis Solo, Bobby

Przyjaciel Ivo. Inteligentny, wykształcony, dobrze wychowany. Jest bardzo lojalny wobec Ivo i zawsze stoi po jego stronie. Jest bez pamięci zakochany w Victorii i nieustannie zabiega o jej względu, ale dziewczyna nie odwzajemnia jego uczuć. Po tym, jak Vici definitywnie go odrzuciła zaczął zwracać większą uwagę na zakochaną w nim pokojówkę Linę i koniec końców się z nią ożenił. Z powodu pracy on i Lina wyjechali do Hiszpanii.


Osvaldo Guidi – Bernardo Avelleyra

Brat Rosario, wujek Milagros. Pracuje jako kamerdyner w rezydencji Di Carlo. Jest zasadniczy i wymagający wobec pozostałej służby. Wspiera Angélicę w jej poszukiwaniach dziecka Rosario. Nie obwinia Federico Di Carlo za to, co się stało z jego siostrą i jej dzieckiem, bo uważa go za kolejną ofiarę tej sytuacji, ale zamiast tego nienawidzi Luisy. Wydaje się być zatwardziałym starym kawalerem, ale i jego w końcu dopada strzała amora – zakochuje się w pokojówce Marthcie.


Marcelo Mazzarello – Morgan, Rocky

Szofer rodziny Di Carlo. Przyjaźni się z ogrodnikiem Ramónem. Ma niezwykły talent do robienia nietrafionych interesów. Poza pracą szofera prowadzi też dyskotekę. Jest zakochany w córce szefa – Victorii. Mimo, że dziewczyna odwzajemnia jego uczucia, to nie mogą być razem, bo temu związkowi przeciwstawiają się rodzice Vici. 

 


Gino Renni – Ramón García Parapuchino

Ogrodnik w rezydencji Di Carlo. Przyjaciel Morgana, z którym nieustannie robi jakieś interesy, licząc że wreszcie uda im się wzbogacić. Jest dobrym człowiekiem i lojalnym przyjacielem. Po latach podkochiwania się w kucharce Socorro wreszcie odważył się i wyznał jej swoje uczucia. Para pobrała się i oczekuje dziecka.

 


Gabriela Sari – Gloria Esposito

Przyjaciółka Mili. Dziewczyny traktują się jak siostry. W przeszłości porzucona przez rodziców trafiła do sierocińca i podobnie jak inne dzieci, których ojcowie byli nieznani otrzymała nazwisko Esposito. Pracuje jako pokojówka w rezydencji Di Carlo. Tam poznaje Chamuco, w którym się zakochuje i wychodzi za niego za mąż. Ona i Chamuco oczekują dziecka.

 


Victoria Onetto – Adelina Solo, Lina

Pokojówka w rezydencji Di Carlo. Przyjaciółka Mili i Glorii. Bardzo wesoła i spontaniczna dziewczyna. Amatorsko zajmuje się fryzjerstwem. Zakochana w Bobbym – przyjacielu Ivo. Początkowo obiekt jej westchnień nie zwraca na nią uwagi, ale koniec końców pobierają się i razem wyjeżdżają do Hiszpanii. Po pewnym czasie Lina wraca, bo tęskni za przyjaciółmi i znów pracuje jako pokojówka, ale stęskniony Bobby wreszcie do niej wraca.


Valeria Lorca – Martha

Jest córką Socorro. Ma 22 lata. Pracuje w rezydencji Di Carlo jako pokojówka. Mieszka w jednej sypialni z Liną, Mili i Glorią, ale nie przyjaźni się z nimi. Nie akceptuje swojego losu i za wszelką cenę próbuje go odmienić. Nawiązuje romans z Damianem Rapallo licząc, że mężczyzna się z nią ożeni. Po wielu złych postępkach przechodzi odmianę i zakochuje się w Bernardo.

 


Silvia Baylé – Amparo Rodríguez, Socorro

Mama Marthy i ukochana Ramóna. Jest kucharką i od lat pracuje w rezydencji Di Carlo. W młodości została porzucona przez ojca Marthy, który zostawił ją kiedy powiedział się, że jest w ciąży. Dlatego boi się zaufać jakiemukolwiek mężczyźnie i długo opiera się zalotom Ramóna. Jest dobra i ciepła. Nie rozumie dlaczego jej córka wyrosła na taką zimną i wyrachowaną osobę.

 


Sebastián Miranda – Chamuco

Początkowo pracuje jako dostawca w miejscowym sklepie, ale wkrótce zatrudnia się w rezydencji Di Carlo i szkoli się na następcę Bernardo. Tak mocno wczuwa się w swoją rolę, że wkrótce staje się młodszą wersją swojego mistrza. Dostarczając zakupy do rezydencji poznaje Glorię i się w niej zakochuje. Wkrótce zostaje jej chłopakiem.  Para spodziewa się dziecka.

 


Humberto Serrano – Ojciec Manuel Miranda

Brat Nestora Mirandy – biologicznego ojca Iva. Kapelan klasztoru, w którym mieści się sierociniec. Powiernik Angélici. Przyjaciel Milagros i oddany opiekun dzieci z przytułku. Zmęczony ciągłymi problemami finansowymi spadającymi na sierociniec i klasztor. Mimo, że nękają go problemy zdrowotne nie poddaje się i ciągle zabiega o wsparcie dla opuszczonych dzieci. Po wielu perypetiach udziela ślubu swojej ulubionej parze Milagros i Ivo. 


Diego Ramos – Sergio Costa Junior

Wnuk Sergio Costy – dawnego przyjaciela Angélici. Z zawodu prawnik. Miłośnik literatury i poezji. Na prośbę dziadka zajmuje sprawami seniorki rodu Di Carlo. Bez pamięci zakochany w Milagros. Niestety bez wzajemności. Mimo rozdartego serca wycofuje się, bo wie że Milagrod nigdy nie zdoła pokochać go tak, jak kocha Ivo.

 


Marita Ballesteros – Rosi Albertini

Oszustka podstawiona przez przeciwników Federico. Działa w zmowie z Damianem Rapallo. Znając sekrety rodziny Di Carlo udaje matkę Milagros i próbuje nią manipulować. W tym celu usiłuje przeciągnąć na swoją stronę Bernardo i Sergio Costę. Robi to wszystko, żeby zemścić się Federico Di Carlo, którego szczerze nienawidzi. Ostatecznie rezygnuje ze swojego niecnego planu i w obawie przez zemstą jej mocodawców ucieka. 


Paola Krum – Florencia Rizzo

Siostra Mariny. Jej ojciec – Domenico Rizzo jest jednym z szefów mafii, o czym jego córki nie mają pojęcia. Rozwiedziona. Spotkała Ivo w trudnym momencie swojego życia i uległa jego urokowi. Poślubiła Ivo Di Corlo, mimo że ani ona nie kochała jego, ani on nie kochał jej. Po krótkim i nieudanym małżeństwie para rozwiodła się, a Florencia wróciła do byłego męża. W czasie kiedy Florencia była związana z Ivo Mili sprawiała jej sporo problemów. 


Paula Siero – Marina Rizzo de Rapallo

Córka Domenico Rizzo, siostra Florencii, żona Pablo. Z racji małżeństwa z Pablo Rapallo mieszka w rezydencji Di Carlo. Jest inteligentną kobietą i szybko orientuje się w jakie interesy wplątał się jej mąż. Mimo to staje się ofiarą przemocy w rodzinie – Pablo znęca się nad nią fizycznie i psychicznie. Znajduje oparcie w Ivo i Milagros. Po odejściu od męża rodzi dziecko i dopiero to skłania Pablo do zmiany postępowania. Kobieta daje mu szansę i pozwala zbliżyć się do niej i do syna.


To oczywiście nie są wszystkie postaci przewijające się przez ten serial, ale było ich tyle, że nie sposób wszystkich omówić. Jeśli zapomniałam o kimś ważnym, to dajcie znać – uzupełnię.

Muzyka:

Serial jest przepełniony muzyką. Jeśli ktoś lubi muzykę latynoską i nie tylko, to w Zbuntowanym Aniele znajdzie jej aż nadto. Ale przede wszystkim jest tam sporo piosenek w wykonaniu Natali Oreiro. Poza tym aktora chyba pierwszy miała okazję przemycić do swojej pracy sympatię, którą od lat żywi wobec nieżyjącej już argentyńskiej piosenkarki cumbia – Gildy. W serialu pojawia się kilka przebojów tej wykonawczyni. Motyw przewodni serialu to piosenka Cambio Dolor w wykonaniu Natalii Oreiro:

Scenom miłosnym Ivo i Mili towarzyszył utwór From this moment w wykonaniu Shania Twain:

Poniżej zamieściłam listę piosenek z serialu Muñeca Brava, ale jest to oczywiście tylko niewielki wycinek tego, co zostało tam zaprezentowane. Zaznaczam, że nie ma utworów ze scen kręconych w dyskotece. Większość utworów podlinkowałam,  wystarczy kliknąć na tytuł piosenki, żeby posłuchać jej na YT.

Natalia Oreiro – Cambio Dolor
Natalia Oreiro – Me muero de amor
Natalia Oreiro – Vengo del mar
Natalia Oreiro – Nada mas que hablar
Natalia Oreiro – De tu amor
Natalia Oreiro – Valor
Natalia Oreiro – Se pego en mi piel
Natalia Oreiro – Sabrosito y dulzon
Natalia Oreiro – Y te vas conmigo
Natalia Oreiro – Huracan
Natalia Oreiro – Que si, que si
Natalia Oreiro – Uruguay
Gilda – No me arrepiento de este amor
Gilda – Sigo El Ritmo
Gilda – Cómo marea
Gilda – Se me ha perdido un corazón
Gilda – Fuiste
Gilda – Pasito A Pasito
Gilda – Si supieras
Gilda – Noches Vacias
Gilda – Bolipop
Gilda – Corazon valiente
Bee Gees – Stayin’ Alive
Johnny Nash – Rock Me Baby
Survivor – Eye of the tiger
Gipsy Kings – Bamboleo
Righteous Brothers – Unchained Melody
Shania Twain – From this moment
Chico Novarro & Pablo Novak – Yo Te amo
Seal – Kiss from a rose
Luciano Pereyra – Soy Un Inconsciente

Ciekawostki o serialu:

Oprócz młodych aktorów obsada była też pełna doświadczonych wykonawców, z Lydią Lamaison na czele. Charyzmatyczna aktorka, która była nazywana „najlepszą babcią Argentyny”, miała wówczas 84 lata. Lydia Lamaison była bardzo ceniona przez swoich kolegów na planie. Była bardzo szczęśliwa, zbierała kapelusze, uwielbiała tańczyć salsę i świętowała koniec dnia pracy szampanem.

Ostatnią scenę serialu Natalia opracowała osobiście. Aktorka zdradziła, że kiedy dostała scenariusz do finału, nie spodobało jej się to co zaplanował scenarzysta i dlatego napisała własną wersję. Natalia chciała, żeby jej bohaterka w końcowej scenie zagrała w piłkę nożną. I rzeczywiście ostatni odcinek kończy się sceną, w której Mili wysiada z powozu i w sukni ślubnej zaczyna grać w piłkę i krzyczy: Gol!

Natalia Oreiro poprosiła reżysera o dodanie do swojego kostiumu koszuli przewiązanej na biodrach. Podobno wynikało to z faktu, że młoda aktorka wstydziła się wielkości swoich ud i w ten sposób próbowała je zakryć.

Początkowo główna bohaterka miała być dzieckiem z bogatej rodziny, która została zamieniona po urodzeniu, ale Natalia nalegała, aby Mili była sierotą. Temat zamiany przy urodzeniu wydawał się już mocno wyeksploatowany w innych telenowelach.

Aktorka uważała, że ​​Milagros powinna się dowiedzieć, że jej matka żyje, ale reżyser przeforsował swoją wersję i główna bohaterka nie poznaje prawdy.

Zdarzyło się, że podczas nagrywania powieści taksówkarz odmówił zabrania Natalii Oreiro jako pasażera. Wszystko dlatego, że w aktorka pozostała w swoim kostiumie Cholito – czapka, podarte dżinsy, trampki, umorusana buzia. Ludzie widząc ją taką często myśleli, że jest żebrakiem.

W serialu jest sporo wpadek związanych z wyglądem aktorów. Było to szczególnie widoczne w fryzurach. Na przykład kolor włosów Liny zmienił się nagle podczas przechodzenia z jednej sypialni do drugiej. Albo Vicky, wchodząc do domu ma na włosach grube fale, a już po chwili – w tej samej scenie jej składa się z drobnych loczków. loki. Podobnie było z Glorią – jej fryzura podczas tej samej rozmowy zmieniła się na zupełnie inną. 

Milagros trafiła do domu Di Carlo w wieku 18 lat. Ivo miał wtedy lat 24 – wiemy to po kilku miesiącach obchodził 26 urodziny. Czyli między nimi jest 6 lat różnicy. Z serialu dowiadujemy się, że kiedy matka Mili – Rosario była z nią w ciąży to Federico został zmuszony przez swojego ojca do ożenku z Luisą i do uznania jej dziecka za swoje. Ivo musiał mieć wtedy około 6 lat. To trochę dziwne, że takie duże dziecko nie pamiętało, że Federico nie jest jego ojcem.   

W historii Mariny i Pablo można zaobserwować pewne niespójności. Po zaledwie 2 miesiącach od zerwania pary, kiedy nie było mowy o ciąży Marina pokazała mężowi ich 4-miesięczne dziecko.

Jednym z wrogów Milagros w serialu była pokojówka Martha. Często spiskowała i działała przeciwko niej. W prawdziwym życiu aktorka Valeria Lorca była i jest bliską przyjaciółką Natalii Oreiro.

Aktorki Victoria Onetto (Lina) i Mariana Arias (Andrea) również przyjaźniły się przez wiele lat. W powieści grały postacie niemożliwe do wyobrażenia sobie jako przyjaciółki.

Prawdziwy romans między Natalią i Facundo nigdy nie miał miejsca, mimo że wielu fanów marzyło o tym. Ich związek to wieloletnia przyjaźń i koledzy z pracy. Natalia Oreiro spotykała się wtedy z aktorem Pablo Echarri, a Facundo Arana był związany z aktorką Isabel Macedo.

Podobno Isabel była zazdrosna o swojego  chłopaka, który w serialu miał wiele romantycznych scen z Natalią. W końcu Facundo poprosił reżysera, aby dał Isabel jakąś małą rolę, aby mogła zobaczyć, że między Natalią a nim była tylko relacja zawodowa i przyjaźni. Tak w powieści pojawiła się nowa postać – trenerka fitness i przyjaciółka Victorii Di Carlo.

Serial był kręcony głównie w Argentynie – w Buenos Aires, ale niektóre odcinki powstały we Włoszech – w Rzymie i w Hiszpanii – na Ibizie.

To tyle co chciałam napisać o tym serialu. Zdaję sobie sprawę, że nie jest to jakaś dogłębna analiza, czy zbiór wszystkich informacji, ale tym razem skupiłam się na wyszukaniu tych trochę mniej znanych faktów i ciekawostek, żeby móc w przypadku tak znanej produkcji przemycić też jakieś „nowinki”. Przyznam się Wam, że już od dawna nie wracałam do tego serialu. Cóż… Kiedy go po raz pierwszy oglądałam, to byłam 20 lat młodsza, wiec mój odbiór tej historii siłą rzeczy był inny niż teraz. Ale kiedy dziś znów zagłębiłam się w tę opowieść, obejrzałam fragmenty, posłuchałam piosenek, to sprawiło mi to dużą przyjemność. Zachęcam do takich sentymentalnych powrotów. Nie mówię, żeby oglądać całość, ale może jakieś ulubione fragmenty… Proponuję na przykład Ivo i Mili na Ibizie:

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.