Facundo Arana dołączył do akcji Volverá Martín

Wspomniany w tytule Martin Carrizo jest znakomitym perkusistą, który na przestrzeni lat  występował między innymi z  Animal, Walterem Giardino Temple, Indio Solari czy Gustavo Cerati. W 2017 roku życie Martína zmieniło się diametralnie i chyba już na zawsze. U muzyka zdiagnozowano stwardnienie zanikowe boczne (SLA*), zwyrodnieniową chorobę nerwowo-mięśniową, która pojawia się, gdy komórki układu nerwowego – zwane neuronami ruchowymi – stopniowo zmniejszają swoją funkcję i obumierają, powodując postępujący paraliż mięśni. W celu leczenia artysta udał się do USA, a konkretnie do Miami, gdzie chorym na SLA oferowana jest dająca dobre rezultaty nowatorska metoda leczenia, która niestety jest bardzo kosztowna. Kilka tygodni temu Martin musiał przerwać terapię z powodu wyczerpania się jego zasobów finansowych.

Syn Martina – Benja Carizzo i jego przyjaciele postanowili się nie poddawać i zorganizowali akcję Volverá Martín, która polega na sprzedaży specjalnych koszulek i czapek ukazujących ważne momenty z muzycznej kariery Martina Carizzo. Środki ze sprzedaży tych przedmiotów przeznaczone będą na kontynuację leczenia Martina.

Jeśli dobrze zrozumiałam, to Facundo zna Martina od lat i równie długo się z nim przyjaźni. Facu obok wielu innych znanych osób włączył się do akcji i bardzo aktywnie ją wspiera – praktycznie codziennie publikuje w swoich social mediach informacje na temat zbiórki i zachęca do wzięcia w niej udziału.

O akcji wsparcia Martina Carrizo Facundo mówił w wywiadzie dla Confrontados:

* SLA czyli stwardnienie zanikowe boczne kilka lat temu stało się szeroko znane przez akcję Ice Bucket Challenge.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.