Pura Vida! (duuużo zdjęć)

Czemu ten post zatytułowałam Pura Vida? Otóż Facundo i Maria często tym zwrotem opisują swoje zdjęcia na Instagramie. Sprawdziłam co to znaczy i okazuje się, że Pura Vida w dosłownym tłumaczeniu znaczy czyste życie, ale w szerszym kontekście to styl życia i umiejętność cieszenia się nim – pełnia życia. Jest to kostarykański zwrot zastępujący w zasadzie wszystko (Co słychać? Pura Vida! Jak się masz? Pura Vida! Jaka pogoda? Pura Vida!) W Kostaryce w sklepach, na ulicach i plażach rozbrzmiewa Pura Vida! – pozdrowienie odzwierciedlające radość, wdzięczność i szacunek dla wszystkiego co żyje. To wyrażenie mówi, że trzeba cieszyć się życiem i korzystać z niego, bo życie mimo wszystko jest piękne. W latach 90-tych w Kostaryce zwrot Pura Vida został formalnie rozpoznany i włączony do słowników. Od tego czasu stał się nieoficjalnym, ale wszechobecnym mottem Kostaryki. 

Na większość zdjęć w tym poście będą Maria i India, ale będą też inne fotki. Zapraszam.

Od jakiegoś czasu Maria – żona Facundo Arana udostępnia na swoim Instagramie sporo zdjęć obrazujących jej pasję – konie. Z tych materiałów można wywnioskować, że Maria nie tylko jeździ konno, ale zajmuje się też tresurą i opieką nad tymi pięknymi zwierzętami.

Źródło: https://www.instagram.com/p/CG5Y6EaJ7zr/

Ostatnio podczas jazdy konnej Marii towarzyszy jej córka India. Fajnie, że mama i córka podzielają zainteresowania i pasje. Myślę, że dla nastolatki taki czas spędzony tylko z mamą jest niezwykle ważny i w przyszłości to zaprocentuje dobrymi relacjami w ich dorosłym życiu, bo mocne więzi, które przetrwają na przyszłość trzeba budować na co dzień, trzeba okazywać sobie szacunek i trzeba umieć słuchać siebie nawzajem.

Źródło: https://www.facebook.com/domaymanejonatural/posts/3507862585903876

Źródło: https://www.instagram.com/stories/mariasusini/

Poniższe zdjęcia w zasadzie już publikowałam, ale wcześniej miałam je z InstaStories Marii, więc były inaczej wykadrowane i w małej rozdzielczości, a ostatnio znalazłam je w lepszej wersji, więc postanowiłam znowu je udostępnić. Dla przypomnienia fotki zostały zrobione w Tierra De Encuentro.

Źródło: https://www.instagram.com/p/CG5o80aDaaU/

W Vermu. Zdjęcia nie są najlepszej jakości, no ale trudno…

Źródło: https://www.instagram.com/stories/vermuok/

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.