Nie na Temat – znaczenie imienia Facundo

Na Instagramie trafiłam na hiszpańskojęzyczne konto, na którym zamieszczane są znaczenia różnych imion. Ostatnio pojawiła się tam charakterystyka osób noszących imię Facundo. Niby to nie jest to opis Facundo Arana, ale podejrzanie dużo cech pasuje do Facu jak ulał. Zapraszam do przeczytania. A tak swoją drogą to ciekawe jak to jest?! Przecież na to, na jakich ludzi wyrośniemy ma wpływ mnóstwo czynników, a z tego typu opisów wynika, że imię jakie wybiorą nam rodzice determinuje nasz przyszły charakter.

  • Imię Facundo wywodzi się od łacińskiego słowa facundus, co oznacza elokwentny. Elokwentny, czyli mający dar umiejętnego, łatwego wysławiania się. To określenie idealnie pasuje do Facundo. Aktor ma wyjątkową łatwość wypowiadania się, mówi lekko, płynnie i ciekawie. Myślę, że spokojnie można go nazwać gawędziarzem.
  • Osoby obdarzone tym imieniem są ludźmi ceniącymi sobie wolność i brak kontroli. Myślę, że Facundo podobnie jak wielu z nas ceni sobie wolność i niezależność, jednak praca, rodzina, czy ogólnie mówiąc – życie wymagają od nas pewnych kompromisów. I czy nam się to podoba czy nie, to na niektóre z tych kompromisów musimy się godzić.
  • Ktoś taki nie lubi być pod presją i nie pozwala się do niczego przymuszać. Cóż, nikt tego nie lubi… 
  • Jeśli taki osobnik zostanie zapędzony do narożnika, to nie zawaha się pójść na konfrontację, czy rozpocząć mocną kłótnię. Myślę, że Facundo może się tak zachowywać. Pamiętam, że w jakimś wywiadzie powiedział, że kiedy był młodszy, jego charakter był dość gwałtowny. Nie wydaje mi się, żeby był on potulną osobą, która swoje zdanie zachowa dla siebie, raczej będzie bronił swoich racji i walczył o swoje.
  • Jest bardzo zdeterminowany i lubi robić wszystko po swojemu. Tu nie ma się co rozpisywać. Uważam, że Facundo właśnie taki jest.
  • Z pozoru mężczyzna o imieniu Facundo może wydawać się być osobą trudną i konfliktową, wywołującą kłótnie z byle powodu. Mimo to ma on wielu przyjaciół, a kiedy jest spokojny i zrelaksowany, okazuje się być bardzo przyjaznym i miłym człowiekiem. Sądząc po tym co ukazuje się w mediach, to ten opis pasuje do Facundo, ale jak jest naprawdę – nie wiem. Facu był uczestnikiem kilku konfliktów (np Farsantes, czy Los Puentes de Madison) ale czy był ich rzeczywistym sprawcą, czy tylko media go na takiego wykreowały, to już inna kwestia. Z całą pewnością aktor ma spore grono przyjaciół i znajomych. 
  • Osobom o tym imieniu trudno jest pracować w zespole, wolą iść własną drogą. Może to być powód, dla którego wolą założyć własną firmę, ponieważ czują się  swobodniej mogąc robić wszystko po swojemu. Często stworzone przez nich biznesy odnoszą sukces. Czy ja wiem? Przecież zawód aktora opiera się na pracy zespołowej. Facu zagrał w wielu produkcjach i myślę, że całkiem nieźle się tam dogadywał. A że nie ze wszystkimi… No cóż, ja też w swojej pracy nie ze wszystkimi mam równie dobre relacje. Jak to się mówi: Nie jestem zupą pomidorową, żeby mnie wszyscy musieli lubić… Z drugiej strony Facundo zagrał w kilku sztukach teatralnych, w których występował z znakomitymi kolegami po fachu, ale najlepiej wspomina En El Aire, gdzie grał sam…
  • W miłości Facundo również lubi być niezależny – potrzebuje mieć własną przestrzeń, a to często sprawia, że jego partnerki/partnerzy mają wątpliwości czy jest dla nich miejsce w jego życiu. Tu bym się po części zgodziła, ale to się chyba odnosi do sporej grupy ludzi. Na moim własnym przykładzie mogę powiedzieć, że kocham moją rodzinę, uwielbiam spędzać z nimi czas i robić różne rzeczy razem, ale gdybym nie miała własnej przestrzeni, własnych zainteresowań i spraw, oraz czasu tylko dla siebie, to bym oszalała.
  • Mężczyźni o tym imieniu chcą mieć dzieci, ale nie śpieszą się z realizacją tego pragnienia, dając pierwszeństwo innym aspektom swojego życia. Zgadza się. Facundo został ojcem w wieku 36 lat. Wcześniej zrobił karierę jako aktor, zajmował się swoją drugą pasją – muzyką, wspinał się po górach, uprawiał sporty ekstremalne, działał charytatywnie, udzielał się medialnie. Ale to wszystko robił też kiedy przyszły na świat jego dzieci, więc myślę że rodzina w niczym go nie ograniczyła. Może zmieniły mu się priorytety, ale nadal pozostał sobą.  

Źródło: https://www.instagram.com/p/CIuJ7tIoBHi/

PS Mam nadzieję, że wkrótce pojawią się jakieś informacje związane pracą Facundo. Może coś z planu serialu, albo jakiś teatr… Niech to już nawet będzie znowu to En El Aire, ale niech coś wreszcie zacznie się dziać, bo mam już dość pisania o niczym… Tak sobie pomyślałam, że fajnie byłoby gdyby Facu zebrał jakiś zespół i raz na jakiś czas zagrał w Vermu. Skoro ludzie mogą tam przychodzić, żeby się spotkać, napić się, czy coś zjeść, to mogą też chyba przy okazji posłuchać muzyki na żywo.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.