Facundo Arana czyta bajkę La estación en lo alto de la colina

W ramach zwiększenia świadomości społecznej na temat choroby SMA (rdzeniowy zanik mięśni), firma Biogen przygotowała książkę i audiobook z bajkami. Książka pod tytułem Lupo nos habla de la AME (Lupo opowiada nam o SMA) została napisana przez znanego włoskiego pisarza Jacopo Cosiraghiego i składa się z 12 bajek. Bohaterem wszystkich opowiadań jest Lupo – wilk, który poprzez swoje przygody przypomina nam o różnych ważnych sprawach, na przykład o odporności, o niepoddawaniu się przeciwnościom, czy o znaczeniu wspólnoty. Premiera książki miała miejsce w dniach 14 – 17 grudnia bieżącego roku, kiedy to Natalia Oreiro, Facundo Arana, Sofi Morandi i Lio Ferro udostępnili na swoich kontach na Instagramie nagrania, na których czytają wybrane bajki. Oto interpretacja Facundo. Opowiadanie nosi tytuł La estación en lo alto de la colina.

Świetna inicjatywa, gorzej z realizacją… Nie wiem jak inni „lektorzy” wywiązali się z tego zadania, ale jeśli chodzi o Facundo to w mojej ocenie wypadło to kiepsko. Facu nagrał ten materiał w samochodzie, zatrzymując się gdzieś na uboczu. Co mi się w tym nie podoba? Na przykład światło – nagrywanie w pełnym słońcu to nie jest dobry pomysł – taki obraz męczy oglądającego,  następnie dźwięk – co jakiś czas Facu bardzo szeleścił kartkami, dalej – mało miejsca i ciągle spuszczony wzrok. Poza tym odniosłam wrażenie, że Facu nie zapoznał się z tym tekstem wcześniej – odniosłam wrażenie, jakby tylko pobieżnie go przejrzał, a nie solidnie się przygotował. Myślę, że przy niewielkim wysiłku można to było zrobić o niebo lepiej. No ale jest jak jest…

W tym temacie mam jeszcze jeden filmik. Jest to wcześniejsze nagranie, na którym Facundo mówi o powyższym projekcie i zachęca do zainteresowania się tematem.

Nie wiem jak to jest możliwe, ale wydaje się, że na tych filmikach są dwaj różni ludzie – na pierwszym jest zmęczony, zmarnowany starzec, a na drugim młody, energiczny mężczyzna. No i jeszcze kilka słów o samych nagraniach. Już tradycyjnie – nie znam się, ale się wypowiem. Według mnie drugi filmik jest dużo lepszy. Mimo ciemnego i chyba niskiego pomieszczenia postać Facundo jest dobrze i w miarę równo oświetlona, jego ubranie kontrastuje z otoczeniem, a dźwięk jest wyraźny. Czyli jednak można?!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.