Vivir con Cáncer – Jak to jest żyć z rakiem?

4 lutego 2021 czyli w Światowy Dzień Walki z Rakiem w Argentynie ruszyła kampania Vivir con Cáncer 2021 (Żyć z rakiem). Rak to choroba, która dotyka nie tylko osobę, u której zostanie postawiona diagnoza, ale także jej rodzinę, partnera, przyjaciół i wszystkich wokół. W ramach tej akcji przeprowadzanych zostało jedenaście wywiadów, które będą się ukazywały raz w tygodniu. Dzięki tym rozmowom będzie można lepiej zrozumieć jak to jest żyć z rakiem. Prowadzącym i w jakimś sensie twarzą tej akcji jest Facundo Arana, który sam w młodości doświadczył choroby nowotworowej. 

Więcej na temat kampanii Vivir con Cáncer można się dowiedzieć na stronie: https://www.vivirconcancer.net/ Poniżej zamieściłam zwiastun tej serii oraz wywiad na ten temat z Facundo. Poszczególne wywiady można obejrzeć na kanale YT akcji Vivir con Cáncer.

Kiedy jakiś czas temu zobaczyłam zdjęcia z tych wywiadów, błędnie je zinterpretowałam jako materiały z rozmów przeprowadzanych przez różnych dziennikarzy z Facundo, a okazuje się, że tym razem to on przeprowadzał wywiady, a jego rozmówcami były osoby, które z różnych powodów mają lub miały do czynienia z chorobą nowotworową. Wśród rozmówców i jednocześnie byłych pacjentów onkologicznych znalazł się przyjaciel Facundo i wielki pasjonat gór Tomas Ceppi. 

Obejrzałam pierwszy odcinek z tego cyklu, w którym rozmówczynią Facundo była Lorena Vardé. Sens jej wypowiedzi udało mi się wychwycić dzięki napisom. Jestem pod wrażeniem tej rozmowy. Nie mówię tu o Facundo. Nic do niego nie mam. Podobało mi się jego zachowanie. Ale Lorena mówiła naprawdę ciekawie, szczerze, mądrze. Mimo bariery językowej słuchałam jej z zainteresowaniem. Wygląda na to, że będą to bardzo wartościowe i ciekawe rozmowy. Polecam.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.