Rodzinna pasja do koni

W tytule napisałam o rodzinnej pasji, ale to chyba Maria najwięcej czasu poświęca na treningi jazdy konnej. Żona Facundo Arana oddaje się tej pasji także będąc na wakacjach w Mar del Plata, gdzie korzysta z ośrodka jeździeckiego Haras Santa Maria del Mar. Z materiałów udostępnionych na Instagramie wynika, że Maria trenuje też woltyżerkę. Na treningach dość regularnie Marii towarzyszy córka India, która podziela zamiłowanie rodziców do jazdy konnej. Poniżej spora porcja zdjęć Marii i jedno nagranie z udziałem Facundo.

Źródło: https://www.instagram.com/p/CKkaO6OpYDb/

Źródło: https://www.instagram.com/p/CKrbM_5HdJJ/

Źródło: https://www.instagram.com/p/CKlgWCnps1q/

Źródło: https://www.instagram.com/p/CKrbM_5HdJJ/

Moim Zdaniem:

Już o tym pisałam, ale powtórzę to jeszcze raz. Jestem zdecydowanie przeciwna tresowaniu zwierząt dla zabawy i przyjemności ludzi. Co do jazdy konnej też mam mieszane uczucia. Koń w dzisiejszych czasach w większości przypadków i miejsc na świecie nie musi już być „środkiem transportu” dla człowieka. Maria wydaje się być bardzo mądrą, dobrą, ciepłą i empatyczną osobą. Z całą pewnością ma ogromny szacunek i miłość do zwierząt. Tym bardziej nie rozumiem, po co trenuje woltyżerkę. Pomijam już kwestię jazdy konnej. Tego też nie popieram i nie rozumiem, ale ok – niech jej będzie. Ale woltyżerka?! Po co?! Do czego jej to potrzebne?! Dla przyjemności?! Dla satysfakcji?! Dla zabawy?! Ciekawe czy koń ma z tych zajęć tyle samo zabawy co ona… Jeśli to ma być gimnastyka i Maria robi to w ramach treningu i budowania kondycji, to widziałam na zdjęciach, że w tym klubie są specjalne przyrządy – konie albo kozły gimnastyczne z łękami – myślę, że to spokojnie wystarczy – nie trzeba dla zabawy wykorzystywać zwierzęcia.   

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.