Facundo jako narrator w filmie o Enrique Shaw

W ramach obchodów setnej rocznicy urodzin Sługi Bożego (błogosławionego) Enrique Ernesto Shaw opublikowano film zatytułowany Enrique Shaw – Camino a la Santidad (Droga do świętości), w którym narratorem jest Facundo Arana. 

Enrique Ernesto Shaw  urodził się 26 lutego 1921 roku we Francji. Kilka lat później jego rodzina przeniosła się do Argentyny, gdzie Enrique spędził większość swojego życia. Kiedy miał cztery lata zmarła jego mama. W młodości uczył się Colegio de La Salle w Buenos Aires, a następnie wstąpił do Akademii Marynarki Wojennej. Był wyróżniającym się studentem. W 1943 roku Enrique ożenił się z Cecilią Bunge, z którą doczekał się dziewięciorga dzieci. Enrique Shaw był argentyńskim biznesmenem i pisarzem, promował rozwój biznesu zgodnie ze społeczną doktryną wiary,  był jednym z założycieli Ruchu Rodziny Chrześcijańskiej, założył Chrześcijańskie Stowarzyszenie Biznesmenów, był też prezesem Argentyńskiej Akcji Katolickiej. Dla swoich pracowników założył fundusz emerytalny i plan opieki zdrowotnej. Za czasu rządów Perona jako działacz katolicki był aresztowany i prześladowany. W więzieniu dał się poznać jako altruista, dzieląc się z innymi więźniami jedzeniem i tym co miał. W 1957 roku wykryto u niego nowotwór. Kiedy na krótko przed śmiercią potrzebował transfuzji krwi przed szpitalem ustawiła się długa kolejka jego pracowników, którzy chcieli oddać dla niego krew. Zmarł 27 sierpnia 1962 roku. 25 września 2001 Enrique Ernesto Shaw został ogłoszony błogosławionym. Obecnie trwa jego proces kanonizacyjny.

 Źródło: https://en.wikipedia.org/wiki/Enrique_Ernesto_Shaw

Facundo Arana swoje honorarium za tę pracę w całości przekazał potrzebującej osobie. Informację tę ujawnił związany z produkcją filmu Raúl López Rossi.

Moim Zdaniem:

Abstrahując od bohatera filmu, o którym mowa wyżej, to Facundo wygląda tu zupełnie inaczej. To co napiszę teraz będzie zaprzeczeniem wszystkiego co pisałam wcześniej na temat wyglądu Facundo, bo mimo że Facu wygląda tu trochę tak, jak bym chciała, żeby wyglądał na co dzień, to uważam, że w tym filmie wygląda DZIWNIE!   W pierwszej chwili jak go takiego zobaczyłam, to pomyślałam że to jakiś kiepski „photoshop”, ale jak się przyjrzałam, to okazało się, że to tylko wreszcie okiełznana fryzura, do tego greenbox, plus biała koszula, która zawsze dobrze wygląda i mamy efekt finalny w postaci schludnego Facundo. Trzeba się przyzwyczaić do takiego wyglądu Facu, ale jakbym miała wybierać to chciałabym, żeby tak  właśnie się nosił, a przynajmniej żeby tak wyglądał chociaż czasami.

Żeby była jasność – Facundo nie zmienił fryzury – został tylko odpowiednio uczesany. Poniże zdjęcie pochodzi z dnia kręcenia materiału z udziałem Facundo.

Źródło: https://www.facebook.com/raullopezrossi/posts/10158988336704154

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.